• Новак
Sellstrom Безбедност Очила & Очила Wildland Оган OTG Око за Заштита, Пожарникар Опрема, Мравка-Магла, Отпорно на Гребење, Заштитни Око Shield w/ Чад Леќа, Прилагодливи на Рака, Црна

Sellstrom Безбедност Очила & Очила Wildland Оган OTG Око за Заштита, Пожарникар Опрема, Мравка-Магла, Отпорно

DEN 397.92

Достапност
Достапно за нарачка

ОГАН АПЛИКАЦИИ – Овие Sellstrom очила се отпорни на топлина до 350ºF; тие може да се користи во Wildland Оган апликации, рекреативни отворено четка оган работни места, или било која апликација бара не-vented око за заштита.КОНТИНУИРАНО УДОБНОСТ – Овие безбедносни заштитни очила се направени од топлина отпорни на TPV материјал и имаат мека, затворен мобилен пена слој; тоа е OTG дизајн се вклопува во текот повеќето рецепт око, очила, обезбедување на удобно се вклопуваат и да се обезбеди печат.ЗАШТИТНИ КАРАКТЕРИСТИКИ – Овој модел на заштитни eyewear карактеристики јасно леќи дека нема да магла или нула, благодарение на нејзините посебни СТА-Јасно слој.БЕЗБЕДНОСНИ СЕРТИФИКАТИ – Овие безбедносни заштитни очила ги исполнува ANSI Z87.1 и големо влијание стандарди; заштитни очила не се за употреба во структурните оган сценарија.VENTLESS ЗАШТИТА – очила е не-пропустливи изградба чад го спречува да влезат во неговата шуплина и иритирачки на корисникот очи; Sellstrom осигурува квалитетот и безбедноста на нашите производи и дека тие ги надминуваат ригорозни индустриски стандарди.Стил : Јасно Леќа Sure Werx е возбуден за да ги понуди своите нови пет работеше напорно за да ги нудат удобно, не-vented, во согласност производ што ги задоволува стандардите за индустријата.Лиен користење на висока топлина TPV пластични & отпорни на топлина до 350 степени, овие очила се користат во Wildland Оган апликации, но, исто така може да се користи за рекреативни отворено четка оган работни места или било која апликација бара не-vented око за заштита.Не се за употреба во структурните оган сценарија.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Адвокатско Часовници Хронограф Нерѓосувачки Челик Водоотпорен Датум Аналогни Кварц Види Бизнис Зглоб Часовници

★Мултифункционален Дизајн ★ : Три мултифункција мали бира поддршка stopwatch (стоперка) и датумот во календ

DEN 1439.76

Kevinart Привремени Тетоважи Кит Браун Тетоважа Комплет 2 Шишиња 1 Мл Temp Тетоважа Комплет Полу Постојан неограничена

Пакет За : 2 Шишиња привремени тетоважи мастило, 60 компјутери stencils, 4 парчиња сликарство памук брисеви, 2 п

DEN 239.76