• Новак
Engel MR040F-U1 40 Qt AC/DC Преносни Три-Напон Фрижидерот/Замрзнувач w/ABS Пластика Школка, Сива

Engel MR040F-U1 40 Qt AC/DC Преносни Три-Напон Фрижидерот/Замрзнувач w/ABS Пластика Школка, Сива

DEN 331.20

Достапност
Достапно за нарачка

Преносни топ-отворање на AC/DC фрижидер-замрзнувач.Cools од 45‚?∞F надолу за да подолу 0‚?∞F со променлива контрола.Супер тивки, високо-ефикасни Engel компресор - Ниска Amp Црпи (па Дури и На Start-Up).Повеќето вибрации отпорни компресор на пазарот.Автоматски напонот velection Помеѓу AC и DC моќност - со AC приоритет.Променлива за контрола на температурата.Вклучува жица кошница, AC s зошто ние нудиме Engel MR040. Нуди исти перформанси како нашите MT35 и MT45, но со трајни, отпорни на корозија ABS случај - и посоодветна за Морски апликации.Сите Engel фрижидер/замрзнувачи функција на Engel Замав Моторни Компресори.Високо ефикасни, тоа обично се базира околу 1 до 2 Засилувачи на час (проверете спецификации подолу), околу 40% помалку од традиционалните компресор.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат