• Новак
СТП Пренос Појас, Walfront Уретан Круг Belting Зелена Груба Површина СТП Полиуретан Круг Лента за Возење Пренос[3mm10m](15mm3m)

СТП Пренос Појас, Walfront Уретан Круг Belting Зелена Груба Површина СТП Полиуретан Круг Лента за Возење Пренос[3mm10m](15mm3m)

DEN 2359.20

Достапност
Достапно за нарачка

Оваа Полиуретан круг појас е груба површина,отпорност на Абење и отпорност на СТП круг појас, исто така познат како СТП круг појас главно висок квалитет на СТП честички како сиров материјал кој е произведен по прочистување обработка прецизност машини наука има многу висока отпорност на тензија затегнувачка цврстина.Лесно да се заварување, лесна инсталација, долг животен век.Тоа може да го замени традиционалниот гумени производи, како што се стаклени влакна материјали за изолација дрво.Се користи за возење на пренос во пакување машина, печатење машина, се врти машината, вози мотор, порцелан тули итн.Купите Доверба : Нека ти се чувствуваат безбедно користење, па ќе имаат подобро користење на искуство.Голема вредност за пари.Ако имате било какви проблеми, ве молиме падна слободно да не контактирате во секое време.Нашиот тим ќе ви помогне да го решите проблемот што е можно поскоро.Спецификација : Материјал : Полиуретан Боја : зелена Големина(Опционално) : 2mm*10m,3мм*10m,4mm*10m,5mm*10m,6mm*10m,8mm*5m,10мм*3м,12mm*3м,15mm*3m Површина : Груб Тежина : Околу.44g~650g/1.6 оз~22.9 оз начин на употреба : користете посветли или електрични оган греење, го донесе задник во круг,преземаат заеднички темелно исчистени, како макара, индустриски појас Пакет листа : 1 x Полиуретан Круг Појас .

Спецификацијата

Material:
Polyurethane
Color:
green
Size(Optional):
2mm*10m,3mm*10m,4mm*10m,5mm*10m,6mm*10m,8mm*5m,10mm*3m,12mm*3m,15mm*3m
Surface:
 Rough
Weight:
Approx.44g~650g/1.6oz~22.9oz
Method of use:
use lighter or electric fire heating, bring it butt into a circle,take the joint thoroughly cleaned as pulley, industrial belt
Package list:
1 x Polyurethane Round Belt :
  :
  :
  :
  :
  :

Со стоката дадена додека купуваат

Kevinart Привремени Тетоважи Кит Браун Тетоважа Комплет 2 Шишиња 1 Мл Temp Тетоважа Комплет Полу Постојан неограничена

Пакет За : 2 Шишиња привремени тетоважи мастило, 60 компјутери stencils, 4 парчиња сликарство памук брисеви, 2 п

DEN 239.76