• Новак
EuisdanAA M10 Starlock за Миење 9.2 милиметри I. D. 20mm О Д Внатрешни Заб Заклучување Подлошки Притисни-За Заклучување Брзина Клип 65Mn Црна Оксид Заврши 20pcs(Arandela Starlock M10 де 9.2 милиме?

EuisdanAA M10 Starlock за Миење 9.2 милиметри I. D. 20mm О Д Внатрешни Заб Заклучување Подлошки Притисни-За

DEN 239.76

Достапност
Достапно за нарачка

Големина : M10 (I. D. : 9.2 милиметри, К. Г. : 20mm).Направени од 65 Mn Метал и Челик, Анти-корозија и Издржливи.Голема отпорност на корозија за машини за опрема, лесно да се инсталира.Обезбеди пролет сила, контрола здрав, да се создаде трајна инсталација(Proporcione fuerza де resorte, agarre resistente, кри una instalación permanente.Широко се користат во машини, опрема, индустриското производство во шок апсорпција и изолација(Ampliamente utilizado en equipos де maquinaria, producción индустриски де absorción де impactos y aislamiento.Euisdan AA M10 Starlock за Миење 9.2 милиметри I. D. 20mm О Д Внатрешни Заб Заклучување Подлошки Притисни-За Заклучување Брзина Клип 65 Mn Црна Оксид Заврши 20pcs Euisdan AA висока прецизност starlock притисни на заклучување подлошки Спецификација : Миење Тип : Starlock Washer Material : 65 Mn Пролет Steel Finish : Црна Oxide Size : M10 Fit Вратило Надворешниот Дијаметар : 10mm Inner Дијаметар : 9.2 mmm Outer Дијаметар : 20mm Thickness : 2.2 mmm Package Содржина : 20pcs x Starlock Washer Description : Starlock за Миење обезбедува пролет сила помеѓу две прилози и притисокот во окното цврсто во место.Овие притисни-за подлошки се создаде трајна инсталација и ќе се заклучи цврсто.65 Mn челик е perfert материјал за пролет миење поради својот добар сила.Црна оксид заврши дава подобар отпорни на корозија перформанси во суви средини.Широко се користат во машини, опрема, индустриското производство во шок апсорпција, лежишта, машини, итн.На Starlock Подлошки имаат заби кои се копа во окното материјал, па се очекува мали гребење.Опис на Spanish Arandela Starlock M10 де 9.2 милиметри де diámetro interno 20 мм де diámetro надворешноста Arandelas де bloqueo де dientes internos Клип де velocidad де bloqueo на presión 65 Mn Acabado де óxido гора 20 piezas Tamaño : M10 (D. јас . : 9,2 мм, D. E . : 20 mm) Hecho de acero metálico де 65 Mn, anticorrosión y duradero.Гран resistencia a la corrosión став equipos де maquinaria, fácil де instalar.Proporcione fuerza де resorte, agarre resistente, кри una instalación permanente Ampliamente utilizado en equipos де maquinaria, producción индустриски де absorción де impactos y aislamiento.

Спецификацијата

Washer Type:
Starlock Washer
Material:
65Mn Spring Steel
Finish:
Black Oxide
Size:
M10
Fit Shaft Outer Diameter:
10mm
Inner Diameter:
9.2mmm
Outer Diameter:
20mm
Thickness:
2.2mmm
Package Content:
20pcs x Starlock Washer
Description:
Starlock Washer provides spring force between two attachments and grip shaft firmly in place. :
These push-on washers create a permanent installation and will lock firmly. :
65Mn steel is a perfert material for spring washer due to its good strength. Black oxide finish gives better corrosion resistant performance in dry environments. :
Widely used in machinery equipment, industrial production of shock absorption, bearings, machinery, etc. :
The Starlock Washers have teeth that dig into the shaft material, so expect minor scratching. :
Description in Spanish :
Arandela Starlock M10 de 9.2 mm de diámetro interno 20 mm de diámetro exterior Arandelas de bloqueo de dientes internos Clip de velocidad de bloqueo a presión 65Mn Acabado de óxido negro 20 piezas :
Tamaño:
M10 (D.I .
Hecho de acero metálico de 65 Mn, anticorrosión y duradero. :
Gran resistencia a la corrosión para equipos de maquinaria, fácil de instalar. :
Proporcione fuerza de resorte, agarre resistente, cree una instalación permanente :
Ampliamente utilizado en equipos de maquinaria, producción industrial de absorción de impactos y aislamiento. :

Со стоката дадена додека купуваат

Микрофибер Косата со Крпа и Завиткајте за Жени Мажи Абсорбента Брз Сува Коса Turban за Сушење Кадрава, Долго&Густа

Микрофибер Коса Крпи, Супер Абсорбента, Мека и Удобна, лесна Тежина и Лесен за да го Заврши Материјал : Ми

DEN 342.72