• Новак
Кожа Кабелот САД Премиум Круг Кожа Мозок, Вистинска Кожа, 1pt5mm, 2 x 10 Метри Spools (20 Метри или 21.87 yd), Splice Слободни, Идеален за Накит (402 Природни Црна)

Кожа Кабелот САД Премиум Круг Кожа Мозок, Вистинска Кожа, 1pt5mm, 2 x 10 Метри Spools (20 Метри или 21.87 yd),

DEN 359.76

Достапност
Достапно за нарачка

Вистинска Кожа Cording.Ултра-премиум, ултра - меки, и силна.Кожа Кабелот САД&трговија : , изборот на главните производители ширум светот.Околу 1.5 мм.Боја може да се разликува поради природните варијанса во кожа.Прецизност се намали од центарот на скрие, нашето Круг Кожа Кабелот нуди најдобрите во квалитет и конзистентност.Одлично за плетење, beading, ѓердани, парична казна алкохол, обетки, косата орнаменти, hatbands и повеќе.Нашиот Круг Кожа Мозок е вистинска кожа и е меѓу најдобрите достапни.За разлика од секој друг, вие нема да најдете залепени (spliced) зглобови во нашиот мозок.Spliced кожа може да предизвика вашиот дизајн за да се скрши и ќе го намали животниот век на вашиот дизајн.Не само што може да spliced кожа кабелот пауза неочекувано, тоа, исто така, има тенденција да се подели и/или кора на заедничката како ќе работат со кабелот.Во нашите поголеми spools, може да најдете шајка.Ова е местото каде што се кријат завршува и нов кријат почнува.Ние ги користиме јазли за да се придружите на нашата крие, па да знаете каде се приклучат е и може да се планираат соодветно на тоа, без ненадејни, неочекувани изненадувања во текот на изработка на вашиот дизајн или потоа.Сите наши кожа мозок е произведен да ги надмине сите регулаторни стандарди насекаде во светот, вклучувајќи CPSIA, AB-1681, AB-2901, Ro HS, се СТИГНЕ и на германски Стоки Обред.Нашиот мозок е слободен од олово, AZOs, PCP, Меркур, Формалдехид, Хром VI, Кадмиум и други канцерогени/опасни хемикалии.Не се наменети за употреба како чевли laces.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

СТП Пренос Појас, Walfront Уретан Круг Belting Зелена Груба Површина СТП Полиуретан Круг Лента за Возење Пренос[3mm10m](15mm3m)

Оваа Полиуретан круг појас е груба површина,отпорност на Абење и отпорност на СТП круг појас, исто така

DEN 2359.20