• Новак
Малку Гигант Пластични Мед Кофа Кофа со Мед Портата за Пчеларството (5 Литри) (Точка Бр. BKT5)

Малку Гигант Пластични Мед Кофа Кофа со Мед Портата за Пчеларството (5 Литри) (Точка Бр. BKT5)

DEN 944.64

Достапност
Достапно за нарачка

10 рамки со восок-обложени, природни обоени пластични фондацијата инсталиран.Лесно да се чисти.Целосно се собрани, подготвени за употреба - не се потребни алатки.Просторот предвиден за Малку Гигант мед етикети (се продава одделно).Подготвени за етикети на двете страни од тегла.Корпата мерки L 11.Јасно пластика шише покажува исклучите вашиот мед.Вклучува жолти флип-топ капаци со вграден свежина и безбедност печат.Прецизност-мелени interlocking кутија зглобовите за максимална сила.База изработени од високо влијание пластика.Направени на BPA-free ПИТ пластика.БЕЗБЕДНА КАПАК - Ова кофа карактеристики на цврсто монтирање капак и мед портата, и двете може да бидат безбедно затворени за да се осигурате дека нема да изгубите какви било мед извлечена од beehive.Целосно се собрани, подготвени за употреба - не се потребни алатки.Направени на BPA-free ПИТ пластика.КВАЛИТЕТОТ на ИЗГРАДБА - Ова кофа е направен од HDPE пластика, и се одликува со цврсти метални рачка за носење.Херметички капак вклучени.Јасно шише покажува исклучите вашиот мед.Традиционалните skep дизајн.Може да се користи како Brood Кутија или Мед Супер.Се вклопува во 10-рамка стандард Langstroth Hive, направени од недовршениот борови.Црна фондацијата обезбедува полесно прикажување на hive активност.Прецизност-мелени interlocking кутија зглобовите за максимална сила.ПРИГОДЕН ГОЛЕМИНА - Ова кофа има 5-галон (20 четвртиот) капацитет.Точната дупка големина која го спречува кралицата пристап до мед supers.Може да се користи како Brood Кутија или Мед Супер.Јасно пластика шише покажува исклучите вашиот мед. 10 рамки со восок-обложена пластични фондацијата инсталиран. 1 филтер по пакет.Област на мечки на желудникот, за Малку Гигант Етикети (се продава одделно).Се вклопува во 10-рамка стандард Langstroth Hive, направени од недовршениот борови.) капацитет.Продолжен фах прави да се хранат повеќе достапни во внатрешноста на hive.Одговара на 10-рамка Langstroth Hive.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

13.5 оз Нерѓосувачки Челик Кафе Кригла, Вакуум Изолирани Гимнастик со Рачка, Двоен Ѕид Патување Гимнастик Првенство,

✅ Премија од не 'Рѓосувачки Челик Нашето кафе кригла внатрешниот материјал е направен со храна одделен

DEN 263.76

Микрофибер Косата со Крпа и Завиткајте за Жени Мажи Абсорбента Брз Сува Коса Turban за Сушење Кадрава, Долго&Густа

Микрофибер Коса Крпи, Супер Абсорбента, Мека и Удобна, лесна Тежина и Лесен за да го Заврши Материјал : Ми

DEN 342.72