• Новак
HANHAI PLA+ Филамент 1.75 mm, 3D Принтер Филамент - 1kg Гајтанот, Димензионални Точност од +/- 0.02 mm,190-225℃,УВ Промена на Бојата

HANHAI PLA+ Филамент 1.75 mm, 3D Принтер Филамент - 1kg Гајтанот, Димензионални Точност од +/- 0.02 mm,190-225℃,УВ

DEN 503.76

Достапност
Достапно за нарачка

【Еколошки PLA+ 】-PLA+ Карбонски Влакна се подобри и да се надгради врз основа на PLA, има повисока сила и подобро грубост, не е лесно да се пробие и да искриват.Направени со скроб суровини добиени од обновливите извори на растенијата ресурси, biodegradable и еко-пријателски, не-токсични и ниска мирис. 【Димензионални на Толеранција од +/- 0.02 mm】-PLA+ 3 D печатач filaments се произведени со повеќе прецизна спецификација.Минимум толеранција и ниска warping да се обезбеди доследна хранење и стабилна отпечатоци, не затнување, нема меурчиња, помалку stringing, исклучително високо успешна стапка. 【Метежот Бесплатно Нема Приклучување】-Целосна 1 KG 3 D печатач со вжарено ролна, совршен заобленоста и многу помал дијаметар толеранција, добра ликвидација, не се поклопуваат или метежот.Се топи добро, се хранат правилно и постојано без затнување на млазницата или екструдер. 【Висока Компатибилност】-Компатибилен со Поголемиот дел од FDM 3 D Печатачите кои користат 1.75 MM филамент.Добар слој сврзување перформанси ги исполнува вашите барања за печатење на проекти на функционални делови со повисок степен на жилавост. 【Услуга】-Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме пратете е-маил до нас и ние ќе ви одговори во рок од 12 часа.Перформанси параметри : Печатење температура : 190-225℃Топол кревет температура : 0-60℃Нето тежина : 1 кг/roll Gross тежина : 1.35 kg/roll Diameter : 1.75 mm Bubbles; 100% не bubbles Features : 1. Заштита на животната средина, користење PLA чиста biodegradable материјали.2. Висока прецизност, за да се обезбеди точна жица со дијаметар е +/- 0.02 mm.3. Нема меурчиња, добра печатење ефект, мазна и нежна.4. Силна стабилност, отпорност на влага, не е лесно да се искриват рабови.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат