• Новак
MOXIN Топла Вода во Шишиња за Болка, Топла Вода Торба Microwavable Мечка Ноктот Обликот, Може да Биде во Фрижидер Или да се Загрева, Топла Вода Торба

MOXIN Топла Вода во Шишиња за Болка, Топла Вода Торба Microwavable Мечка Ноктот Обликот, Може да Биде во Фрижидер

DEN 1101.12

Достапност
Достапно за нарачка

[ИЗДРЖЛИВ, БЕЗБЕДЕН ЗА УПОТРЕБА, ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ]Топла вода во шише е направен од Силика гел, исто така, работи како ice pack или ладна вода шише.Подебел материјал, добри топлина зачувување ефект, температура на водата од 80℃, по 4 часа, тоа ќе се намали за околу 40℃.и ја прави кожата контакт побезбедно и поудобно.Топла вода торба за болка може да предизвика изгореници (да се избегне пролонгирана директен контакт со кожата). [ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА]Широк устата дизајн е лесно да се пополни и употреба.Нека врела вода се излади малку пред да го фрлаат во топла вода во шише.Земи вратот на топла вода торба со капак.Пополнете во водата полека до 2/3 полн.Притиснете го остаток на воздухот од полека и заострување на завртка капа и избрише сува и топла вода шише.Земете топла вода торба главата надолу за истекување на проверка. [МИКРОБРАНОВО ЗАГРЕВАЊЕ]топла вода шише може да се загрева во микробранова печка.Пополнете торба со ладна вода за да се спречи празна торба од пука; топлинската моќ на микробранова печка не треба да надминува 800w, и го постави на температурата треба да биде околу 80 степени; греење време : 2 минути е соодветно, не повеќе од 3 минути. [МУЛТИ ФУНКЦИОНАЛНИ ТОПЛА ВОДА ТОРБА ЗА БОЛКА]Топла вода во шишиња може да се користи само како лек за мускулите, болки, и спортските повреди, како што се грбот, вратот 3. Кога не е во употреба, капе сува со вода, се пополни во соодветна количина на воздух, и да се чува на суво место подалеку од светлина;4. Ве молиме не користете го во близина на телото за долго време.Комбинација на топла вода торба и плетени поклопецот е подобро да се спречи висока температура и scalding;Пакување includes1 x Топла Вода Bottle All нашите производи се направени во вид, но може да биде мала хроматските аберации поради сите екранот и други причини, што е нормален феномен.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат