• Новак
bizofft на камерата Леќи на Камерата Филтер за Полнење, Алуминиум Рамка УВ CPL Филтер Леќа Комплет 3pcs/Set Висока Цврстина за Камери(77mm(1498))

bizofft на камерата Леќи на Камерата Филтер за Полнење, Алуминиум Рамка УВ CPL Филтер Леќа Комплет 3pcs/Set

DEN 859.20

Достапност
Достапно за нарачка

Функција : 1.5 оз Пакет Листа : 1 x УВ Леќа Filter1 x CPL Филтер Леќа 1 x Леќа Filter1 x Филтер за Складирање Торба. Алуминиумска Рамка : Користење на висок квалитет на воздушната алуминиумска легура, филтри имаат висока цврстина, отпорност на деформација, отпорност на корозија, и добра обработка на перформансите.УВ Филтер Леќа : УВ филтер леќа може да ја ослабне сината боја е предизвикана од страна и да се подобри јасноста и репродукција на боите ефект.Одлични Перформанси Водоотпорен : двете водоотпорен слој филм прави леќата и не е лесно да се биде обоено, и ефикасно ги штити леќа.Алуминиумска Рамка : Користење на висок квалитет на воздушната алуминиумска легура, филтри имаат висока цврстина, отпорност на деформација, отпорност на корозија, и добра обработка на перформансите. Одлични Перформанси Водоотпорен : двете водоотпорен слој филм прави леќата и не е лесно да се биде обоено, и ефикасно ги штити леќа.18 Слоеви на Двојно Двострано Слој : 16 слоеви на antireflection филм, 2 слоеви од водоотпорен филм ефикасно да се намали одраз на филтерот и и предизвикани од светлината одраз во текот на долго изложување.Тоа е погоден за фотографи за да се создаде во груби средини. УВ Филтер Леќа : УВ филтер леќа може да ја ослабне сината боја е предизвикана од страна и да се подобри јасноста и репродукција на боите ефект.Тоа е погоден за фотографи за да се создаде во груби средини. 18 Слоеви на Двојно Двострано Слој : 16 слоеви на antireflection филм, 2 слоеви од водоотпорен филм ефикасно да се намали одраз на филтерот и и предизвикани од светлината одраз во текот на долго изложување.FLD Филтер Леќа : леќа филтер често се користи во пејзаж снимки да изнесам еден поспана пурпурна ефект.Спецификација : Предмет Тип : Мулти Обложени 3 Парче Филтер Kit Model : УВ заштита на Леќите Filter / CPL Леќа Filter / Леќа Filter Material : Алуминиум Легура + Оптички Glass Product Боја : Како на Слики Прикажани Производ Тежина : Околу.

Спецификацијата

Item Type:
Multi Coated 3 Piece Filter Kit
Model:
UV Protective Lens Filter / CPL Lens Filter / Lens Filter
Material:
Aluminum Alloy + Optical Glass
Product Color:
As Pictures Shown
Product Weight:
Approx. 121-127g / 4.3-4.5oz
Package List:
1 x UV Lens Filter :
1 x CPL Lens Filter  :
1 x Lens Filter :
1 x Filter Storage Bag :

Со стоката дадена додека купуваат

FMOGE Херметички Храна Садовите за Складирање на 304 Нерѓосувачки Челик Кујнски Ориз пластични садови со Капаци,Селски

РАЗНОВРСНА КОНТЕЈНЕРИ : Овие херметички хранабезбедно нерѓосувачки челик садови не се само идеални за �

DEN 358.80

Микрофибер Косата со Крпа и Завиткајте за Жени Мажи Абсорбента Брз Сува Коса Turban за Сушење Кадрава, Долго&Густа

Микрофибер Коса Крпи, Супер Абсорбента, Мека и Удобна, лесна Тежина и Лесен за да го Заврши Материјал : Ми

DEN 342.72