• Новак
12Pcs CD74HC4067 16-Канал Аналогни Дигитален Мултиплексер MUX Збег Одбор Модул CD74HC4067 CMOS Прецизни Модул Компатибилен со Ardu&ino DIY

12Pcs CD74HC4067 16-Канал Аналогни Дигитален Мултиплексер MUX Збег Одбор Модул CD74HC4067 CMOS Прецизни Модул

DEN 1860.00

Достапност
Достапно за нарачка

By користење на повеќе одбори, можете да создадете слични договори за I2 C, SPI, итн.Потоа можете да изберете било која од овие 16 уреди за да ја слушате.Одборот исто така, избива на чип е ""овозможи"" pin, кои кога се должи на високо ниво, ќе се целосно исклучување на заедничка игла (сите прекинувачи ""исклучите"").Таа работи со и на дигитални и аналогни сигнали (напон не може да биде повисока од VCC), и конекции функција во која било насока.На пример, можете да го користите за да се поврзете на TX иглички на 16 уреди на еден RX pin на вашата микро-контролор.By користење на повеќе одбори, можете да создадете слични договори за I2 C,SPI,итн.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

ls вентил пролет алатка ls вентил пролет компресор ls вентил пролет алатка-LS Вентил Пролет Компресор Инсталација

Simpe Инсталација Едноставно гром на долу на алатката, внесете плоштадот се вози на стандарден switch бар ил�

DEN 580.56

Antetek 收音机迷你双波段AM/FM收音机插卡便携老人可充电播放器小音箱Radio Мини Двојна Бенд AM/FM Радио Plug-in Картичка Преносни Стари лица

居家用品,方便健康,Домашни производи, лесен и здрав 居家健康护理产品,给你带来健康生活,Дом на здравствени произ�

DEN 969.60