• Новак
Elk Риџ 3.5 Пролет Assisted Виткање Лов Џебен Нож со Клип ERA004GY Ласерски Гравирани со NDZ Перформанси во Сиво - Glyph Симбол Во Документот

Elk Риџ 3.5 Пролет Assisted Виткање Лов Џебен Нож со Клип ERA004GY Ласерски Гравирани со NDZ Перформанси во

DEN 2169.60

Достапност
Достапно за нарачка

3.5" Нож, 8.25" Вкупна Должина. 3 CR13 Нерѓосувачки Челик Сечилото.Pakkawood Се Справи. 1000 е на висок квалитет на постојан ласерски гравирани слики предвидено од страна NDZ Перформанси.Speedsafe assisted отворањето со џеб клип.На Елен Риџ ERA004 го прави за одличен секој-ден-се носат.Со својата 3 CR13 Сребро Нерѓосувачки Челик со дебелина 3мм сечилото овој нож, исто така има вграден-во flipper, палец студ, појас/џеб клип, lanyard дупка и 4.75 во Pakkawood се справи.Кога нож е во затворена положба, ножот се одржува во место со помош на torsion извори; како корисник се однесува прирачник притисок на палецот студ за да го отворите нож, механизми, како што се torsion пролет се движи по должината на патеката во лагер и брзо да се ротира на сечилото во отворени и заклучени позиција.Pakkawood (исто така познат како Staminawood, Colorwood, Dymondwood и compreg) е комбинација на тешко дрво слоеви и смоли ги спои заедно под интензивната топлина и притисок.Повеќе слоеви комбинираат за да се создаде многу уникатна жито заврши иверица дека е инертен, посилни отколку нормално дрво, повеќе отпорни на влага и нема да искриват.Тоа ќе трае подолго и целокупната изгледа подобро, одржување на траен природни високо сјаен финиш, и секој Pakkawood модел никогаш не е сосема иста како и на следната, со секој слој обезбедување на различни слој на бои и жито и сл.Elk Риџ е Бренд-Името на Производителот на Отворено Лов Додатоци.Со над стотици фиксна-ножеви сечилото, виткање џеб ножеви, дерењето ножеви, лов ножеви, па дури и предмети, како фрлање оски или katanas, Elk Риџ е доверлив име на Висок Квалитет и Ниска Цена Ножеви.За сите ваши секој-ден-носи, отворено лов потреби, не гледам понатаму.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

TOPBATHY Туш Завеса Прачки Метал Мулти-Функција Телескопски Бар Прилагодливи Завеса Прачка за Бања, Кујна Гардероба

Вграденво пролет со висока еластичност може да понуди доволно тензија и поддршка за род.Едноставно пре�

DEN 227.76

Полначот Черепот се Зголеми Печати Безжичен Полнач Преносни Брзо Полнење Подлога Не се Лизга за Домашна Канцеларија

(Бара изборен QC3.1 А), 9 V / 1 A (максимум 9 V / 1.0 ѕид полнач за брзо полнење).Брзо полнење до 10 W во основа може да

DEN 599.52