• Новак
2 Парчиња Силиконски Деца Бебе Прст Стража со Дише Зглоб Бенд Палец за Полнење за да се Спречи Децата од Цицање Прсти (Кафе, Црвено)

2 Парчиња Силиконски Деца Бебе Прст Стража со Дише Зглоб Бенд Палец за Полнење за да се Спречи Децата од Цицање

DEN 718.80

Достапност
Достапно за нарачка

Квалитет на материјалот : палецот guard е направен на квалитетот на силиконски материјал, кој е сигурен и издржлив за да го користите, на силиконски дел може да се стави во устата, која е мека и безбедно за забите, непцата и устата; На wristband дел е направен од кожа-friendly мрежа, која е удобно и дише, заштита на детето нежна кожа.Практичен дизајн : масажа честички на силиконски површината за да може ефективно да масажа на децата непцата, задоволување на нивните потреби за заб масажа, и, исто така, им помогне да се ослободи од навика на цицање палците; На wristband дизајн спречува производ од испаѓање на детето рака, па тоа може да се примени во различни прилики; Во исто време, на рака дизајн, исто така може да се прилагоди на стегање според дете рака форма.Лесен начин да се користи : палецот прст guard може да се варат во топла вода за чистење пред првата употреба; По користат, препорачливо е да се впие и исплакнете со чиста вода; Лесен за употреба, едноставно отворете го рака, прст guard може да бидат носени на рацете на децата.Соодветна возраст : погоден за деца од 3 месеци стари до 2 години; на Децата во овој период се слаби и се во критичен период на забот раст; долгорочна цицање прст може лесно да доведе до нерамни заби аранжманот, и влијае на џвакање и vocalization; На силиконски прст guard може да им помогнат на децата да се ослободат од навика на цицање на нивните прсти.Она што ќе добиете : пакетот содржи 2 парчиња дише прст чувари, износот е доволно за вашето дете дневни потреби и замени.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Ноктите Полирање Пескарење Глава, мала Тежина Висока Ефикасност Помине Пескарење Главата Лесно Да се Продавница

Лесно да се инсталира и расклопување, многу лесен за употреба.Ви благодариме за вашето разбирање.Висока

DEN 282.96