• Новак
6 Парчиња Магија Пракса Copybook Обновливи Calligraphy Книга за Дете Магија Пишување Паста детска Градинка Жлебови Пост Пред Училиштето Ракопис Азбука, Број и Форми на Следе

6 Парчиња Магија Пракса Copybook Обновливи Calligraphy Книга за Дете Магија Пишување Паста детска Градинка

DEN 287.76

Достапност
Достапно за нарачка

Користите за долго време : опремена со 2 групи на автоматски исчезнува пенкало група, по 10 минути, текстот ќе исчезнат од автоматски и може да се применат за многу пати, што е еквивалентно да се има безброј копии на магијата пракса calligraphy; Забелешка : постојат некои Кинески описи во производот, но зборот обука дел е на англиски јазик и броеви, кои ќе не влијае на користењето; ве Молиме проверете на сликата внимателни пред купување.Сигурен материјал : овие магијата пишување пасти се направени од квалитетен материјал, издржлив за да напишете и удобно да се допре.Убав дизајн : оваа обука copybook усвојува три-димензионални ритам дизајн, кој може да се стандардизира стандардот пишување формат, смешни и практични за деца.Полн со забава : графички комбинација, живописни бои, слатки форми, кои можат да го подобрат дете меморијата, ја зголемуваат детските интереси.Она што ќе добиете : еден англиски писмо, еден број, една математика, една забава сликарство и две групи на авто исчезнува пенкала.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат