• Новак
Керамички Влакна Изолација Одбор, 2300F Оценет, 4 Инчен X 19.7 Инчен X 39.4 Инчен Изолациони Огноотпорни Одбор за Пица Печки, Печки на Дрво, Forges, Kilns, Furnaces, машина за миење Сад?

Керамички Влакна Изолација Одбор, 2300F Оценет, 4 Инчен X 19.7 Инчен X 39.4 Инчен Изолациони Огноотпорни Одбор

DEN 554.40

Достапност
Достапно за нарачка

Димензии : Керамички Влакна Изолација Одбор има димензии од 4 Инчи X 19.7 Инчен X 39.4 Инч.Висока Термичка Изолација : има максимална употреба температура до 2300 F со висока густина на 20 – 24 lb/ft3.Compressive Strength : Вакуум фрлија керамички влакна огноотпорни изолација одбор има сила на 25% деформација – 78 PSI.Постојана линеарна намалување од 3,5% макс во 2200 F кога се изложени на 24 часа.впива топлина на косата на Палење(LOI) во 1832 год. F ќе биде 4-7%.Добро Machinability : Керамички влакна Термичка Изолација Одбор може да биде лесно да се намали & употреба со ножовка сечилото или нож.Тоа исто така може да се drilled или машински за да одговара на различни димензии по барање на вашата апликација.Неограничени Апликации : Керамички влакна изолација одбор се користи во различни типови на системи за греење опрема, како што се Дрво Шпорет, Камини, Пица Печки, Kilns, Forges, Внатрешни Одбивни на Дрво Шпорет, Пелети Шпорет, Копија Изолација на Огноотпорни Тули и Castable Linings, Топла Печка Лице Linings и Котел Ѕид Изолација, топлина штитови, согорување комори и заштита од пожари.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Ноктите Полирање Пескарење Глава, мала Тежина Висока Ефикасност Помине Пескарење Главата Лесно Да се Продавница

Лесно да се инсталира и расклопување, многу лесен за употреба.Ви благодариме за вашето разбирање.Висока

DEN 282.96