• Новак
PIC24FJ96GA006 MCU Картичка за openPIC Про Развој Одбор (PIC64-А V2)

PIC24FJ96GA006 MCU Картичка за openPIC Про Развој Одбор (PIC64-А V2)

DEN 408.00

Достапност
Достапно за нарачка

Демо Изворниот Код Е Предвидено.На PICXXX-XX V2 серија MCU картички се стандардизирани додаток на одбори, која има стандард Pinout опис и им овозможува на многу едноставен за инсталација и замена на микроконтролерски единица (MCU) на Open PIC ПРО развој одбор опремени со MCU Картичка штекер.На PIC64-А V2 картички е еден од PICXXX-XX V2 серија MCU картички кои инсталација на TQFP64 PIC24,PIC32 или ds PIC33 серија микро-контролор.Тоа може да биде инсталиран на Open PIC ПРО V1 развој одбор директно.Тоа содржи 1 user ВОДСТВО,Моќ LED, USB мини приклучок,Осигурувачот заштита,3.3 V Набавка,Систем кристал штекер итн.На PIC64-А V2 картички е одличен избор за почетници и професионалци.По тестирање и градење на конечната програма, оваа картичка исто така може да се земе од одборот приклучок и да се користи во вашиот крајниот уред.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат