• Новак
D-Link USB WiFi Адаптер 6 AX1800 USB 3.0 Двојна Бенд Долга Низа MU-MIMO Безжична Интернет Мрежа за Десктоп КОМПЈУТЕР, Лаптоп Windows (DWA-X1850)

D-Link USB WiFi Адаптер 6 AX1800 USB 3.0 Двојна Бенд Долга Низа MU-MIMO Безжична Интернет Мрежа за Десктоп

DEN 1031.76

Достапност
Достапно за нарачка

AX1800 брзина до 574 Mbps (2.4 GHz) Плус 1200 Mbps (5 GHz) кои се до 90% побрзо на 2.4 GHz и до 38% побрзо на 5 GHz бендови кои тековната Wi-Fi стандарди.Избор Двојна Бендови со beamforming понуда flexibile поврзаност и супериорен опсег.Најновите WPA3 за мрежно шифрирање.Leverages Wi-Fi 6 функции, вклучувајќи, OFDMA, MU-MIMO, и 1024-QAM технологии за брзо и ефикасно поврзување.Компатибилен со Windows 10 Компјутери, лаптопи, и Ultrabooks за лесно plug-and-play инсталацијата преку USB 3.0 порт.Вклучува USB лулка за подобра поставеност и ефикасност.Работи најдобро кога е поврзан на било Wi-Fi 6 рутер или пристапна точка.Наназад компатибилен со Wi-Fi наследство стандарди (802.11 b/g/n/ac).Најновите WPA3 за мрежно шифрирање.Стил : AX1800 USB Wi Fi Адаптер 6.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат