• Новак
Брза SW350B 40X-2500X Зголемување, Siedentopf Бинокуларна Главата, Истражувања-Одделение Соединение Лабораторија Микроскоп со Широко Поле 10X и 25X Eyepieces, Механички Фаза Abbe Конде?

Брза SW350B 40X-2500X Зголемување, Siedentopf Бинокуларна Главата, Истражувања-Одделение Соединение Лабораторија

DEN 6359.76

Достапност
Достапно за нарачка

Wide-field 10 X и 25 X eyepieces4 Цел леќи во обновлив nosepiece : 4 X, 10 X, 40 X (Пролет), 100 X (Пролет, Нафта)Зголемување нивоа : 40 X, 100 X, 250 X, 400 X, 1000 X, 2500 XInterpupillary растојание : 48-75mm Adjustable окуларни диоптрија : +/- 5dp.Брилијантен LED сијалица пренесува светлината преку рачно-прилагодлив Abbe кондензаторот, просветувајќи слајд примероци од подолу со прилагодливи светлина; на голема површина на двојно обложени механички фаза и безбедна лизгајте го држачот се оптимизира слајдови за гледање.Се пренесува осветлување со 1 W LED сијалицата, се прилагодува осветленоста.25 отворот и ирис дијафрагмата.Окуларни цевки се навалена на ергономски 30 степени да се намали вратот и замор на очите.Професионални Siedentopf бинокуларна глава е целосно rotatable за заедничка употреба и опремени со заменлив широко поле 10 X и 25 X стакло eyepieces фиксирани во некој ергономски 30 степен за навалување на столбот за да се намали вратот вирус, лесно прилагодливи за различни interpupillary растојанија, без губење на фокусот.Коаксијален на грубата и фината фокус копчиња.Напојување : 110-240 V моќност. 4 DIN Achromatic цели монтирани во обновлив бедем понуда 6 зголемување нивоа : 40 X, 100 X, 250 X, 400 X, 1000 X, и 2500 X.Метална лизгајте го држачот брави примероци во место за гледање на големата двојно обложени механички фаза. 4 Цел леќи во обновлив nosepiece : 4 X, 10 X, 40 X (Пролет), 100 X (Пролет, Нафта).Грубата и фината фокусирајќи се бира од двете страни на метал рака направи течност и точно се прецизност корекција.25 Abbe кондензаторот со ирис дијафрагмата.25 Abbe кондензаторот со ирис diaphragm Coaxial на грубата и фината фокус knobs Transmitted осветлување со 1 W LED сијалица, прилагодлив brightness Power понудата : 110-240 V моќност.Механички фаза со рек-стоп, 130x130mm.Карактеристики на Siedentopf бинокуларна главата што ротира 360 степени за лесно заедничка употреба и овозможува брза корекција на eyepieces за различни interpupillary растојанија, без губење на фокусот.Сметководствена се справи им помага на корисниците транспорт овој sturdily изградени микроскоп.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат