• Новак
3M 5413 Килибар Polyimide Филмска Лента, 0.375 Ширина x 5yd Должина (1 ролна)

3M 5413 Килибар Polyimide Филмска Лента, 0.375 Ширина x 5yd Должина (1 ролна)

DEN 302.16

Достапност
Достапно за нарачка

Ослободување на површината во производството на делови излечи при повишени температури.Маска за заштита на злато прсти на печатени кола за време на бран лемење или лемење натопи процес.Дизајниран за висока температура апликации како бран лемење и заштита на бар код етикети кои се изложени на висока температура.Земја на потекло : сад.Електрични изолациони Ленти, Висока Температура, Polyimide, Лента Лепило Материјал Силикони, 3/8 во, 15 фт, 2.7 мили, 3 M(TM), Серија 5413, Килибар, Минимум Лента Перформанси Температура -100 Степени F, Максимална Лента Перформанси Температура 500 Степени F, Напон Оценка Не е Оценет, Континуирано се Тркалаат, единствено еднострана 3 M Polyimide Филмска Лента 5413 со Du Pont Kapton polyimide филм и силиконски се користи лепило за PCB лемење маскирање и други висока температура апликации.Килибар, 2.7 мили дебели.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Пумпа за Гас Ракавица ,Магнетни Поттикнување на Ракавица се Применуваат за Гориво Зафат, Еднократно, Силикони,

магнетни затворање 【Материјал】Нашите Магнетни поттикнување на ракавица што е направен со висок квали

DEN 2016.00