• Новак
Wheaton 242426 Зелена Полиетилен Намалувањето Шише Совет за 15-415 Завртка Капа и 7-15mL Dropper Шише, Пречник од 15mm (Случај на 100)

Wheaton 242426 Зелена Полиетилен Намалувањето Шише Совет за 15-415 Завртка Капа и 7-15mL Dropper Шише, Пречник

DEN 526.32

Достапност
Достапно за нарачка

Шише совет е достапен во различни бои за да им овозможи на боја-кодирање на реагенси или координирање со индустријата за складирање кодови, и тоа не се намести на својата вратот на намалувањето шише за безбедна одговара.Капи и капаци помош печат шишиња за да се спречи решенија од одлевање.Намалувањето совет укина капка со просечна големина од 44µ +/-6µ.Лабораторија шишиња имаат поизразени вратот и рамото од јар.Лабораторија шише ентериери, капи, и капаци, често се наредени со заштитен материјал.Компанијата, основана во 1888 година и со седиште во Millville, њу џерси, ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) 9001/2008 и 14001/2004 стандарди.Лабораторија шишиња се направени од материјали, како што се стакло (borosilicate или сода-варовник) и низа од пластика, кои се избрани за хемиска и термичка експанзија отпор, транспарентност, и нивната адаптибилност во различни апликации.На LDPE (ниска густина полиетилен) и телото е лесен, флексибилни, и еластичен и отпорен на влијанието, стрес пукнатини, и влага апсорпција.Совет база не се намести на својата вратот на намалувањето шише за безбедна одговара.Wheaton Индустрии Ад.На намалувањето совет укина една капка во време со просечна големина од 44µL +/-6µL.Тие доаѓаат во многу форми за специфични апликации, со голем број на устата или млазницата форми и големини за специфична употреба.Лабораторија шишиња се користат за складирање, задржете, и се меша течности, прашоци и други супстанции во широк спектар на научни индустрии.LDPE тело за флексибилност, еластичност и влијание, стрес-пукање, и отпорност на влага, и е лесен.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат