• Новак
RETRAC 610450 Правоаголна Центар-Планината Искривено Огледало Глава

RETRAC 610450 Правоаголна Центар-Планината Искривено Огледало Глава

DEN 633.60

Достапност
Достапно за нарачка

Правоаголни Центар-Планината Искривено Огледало Главата. 5-1/2" x 7-1/2" конвексен стакло помага да се елиминира слепи точки за побезбедно маневрирање. 1/4" центар-планината топката студ за дополнителна стабилност и лесно навалување прилагодување.Полиран не ' рѓосувачки челик конструкција за светла, рѓа-слободен акцент.Вибрации-тестирани и сол-спреј-тестирани за минимално од 360 часа.RETRAC конвексни огледала донесе безбедност и функционалност на било тешки-должност камион, нуди флексибилност во нивната примена и тестирани квалитет.Овој САД-направени, правоаголни искривено огледало глава има 5-1/2" x 7-1/2" конвексен стакло за да се обезбеди широк агол поглед на возилото слепи точки и полагање лејн.Тоа е изградена од ' рѓа-отпорни од нерѓосувачки челик и се одликува со полиран финиш да се обезбеди светла, професионални акцент на било тешки-должност камион.Оваа искривено огледало е исто така темелно тестиран за да се обезбеди долготрајна издржливост, процес и вибрации тест и 360-час сол-спреј тест.Тоа се инсталира користејќи 1/4" центар-планината топката студ, обезбедување на дополнителна сила за да се намали вибрации, и топката механизам овозможува едноставно прилагодување за да се лоцира идеален агол за секоја посебна апликација (J-заградата и монтажа на собранието не се вклучени).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Пумпа за Гас Ракавица ,Магнетни Поттикнување на Ракавица се Применуваат за Гориво Зафат, Еднократно, Силикони,

магнетни затворање 【Материјал】Нашите Магнетни поттикнување на ракавица што е направен со висок квали

DEN 2016.00