• Новак
CooBeen 3D Печатач со Вжарено, Мат PLA Филамент Конкретни Цемент Сива/Војска Зелена, PLA 3D Печатач со Вжарено +/- 0.02 мм, 1kg /2.2 lbs со Изградба на Површината, Млазницата и Чистење

CooBeen 3D Печатач со Вжарено, Мат PLA Филамент Конкретни Цемент Сива/Војска Зелена, PLA 3D Печатач со Вжарено

DEN 599.76

Достапност
Достапно за нарачка

【МАТ ПЕЧАТИ СОВРШЕН EXPERIENCR】Висок квалитет мат PLA филамент без сјајни пластичен изглед.Ќе ги носи матирано текстура.Без сјај,повеќе детали и лесно да се печати.Ниска намалување и врвен слој сврзување, нема меурчиња, ултра мазна технологијата, ниско мирис, ви обезбеди задоволство печатење искуство.Воено зелена мат со вжарено е најсоодветен за печатење воени возила, воена капи, тенкови, итн.Истиснување температура опсег : 180 - 210°C, печатење Кревет 0-60°C. 【КОМПАТИБИЛНОСТ】Coo Been 3 D Печатач со Вжарено е компатибилен со поголемиот дел од FDM 3 D Печатач, Lulz Bot, Flash Forge, Solidoodle, Reprap, Mendel, Maker Bot, ГОРЕ, Printrbot, Maker Gear.Можете лесно може да печати отпечатоци со мат текстура дома. 【ПАКУВАЊЕ】100% Вакуум Пакувања.Вакуум Пакет со Desiccant. 1.75 mm 3 D Печатач со Вжарено е внимателно да се вакумирани со desiccant да се задржи ниска содржината на влага.Добро вакуумско пакување обезбедува филамент се суви и во добра цврстина, не е лесно да се скрши. 【БРОЈНИ ПОДАРОЦИ】1* 3 D Печатач со Вжарено x 1* Изградба на Површината x 1* 0.4 mm Млазницата x 1* Чистење на Игла : Секој PLA филамент доаѓа со 1 парче 200 × 200 mm(7.88" × 7.88") да се изгради површината за поддршка на Coo Been filaments.Млазници се направени од високо квалитетна месинг материјал.Тешки и обезбеди подолг животен век.Useing чистење игла да ги отстранува остатоците од PLA, PETG и други filaments страна да се почитуваат спореден производ и остатоци остави зад себе во екструдер, што резултира во неспокојот, повеќе точни модели. 【ШТО ветивме】Coo Been главно се фокусира на 3 D печатење filaments' производство и продажба.Ние нудиме професионална 3 D печатење на техничко водство и добра услуга на клиентите.Посветени на обезбедување на потрошувачите со најдобра услуга.Неисправни филамент може да се реиздадени или вратени во целост.Можете да изберете Coo Been филамент со мир на умот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Parag Мириси Oud Mumiyaz Атар 12ml Со Скапоцен Подарок Пакет|Најдобри Атар За Човекот|Долготрајни Атар|Ittar|Атар|Парфеми|Мириси

12ml Атар (0% Алкохол) Долготрајни Атар Специјално За Мажи.Доаѓа Со Скапоцени Hadcrafted Сомот Кутија и Фенси на�

DEN 384.00

Parag Мириси Премиум Heena Ambey Атар 12ml Со Скапоцен Подарок Пакет|Најдобри Атар За Човекот|Долготрајни Атар|Ittar|Атар|Парфеми|Мириси

12ml Атар (0% Алкохол) Долготрајни Атар Специјално За Мажи.Доаѓа Со Скапоцени Hadcrafted Сомот Кутија и Фенси на�

DEN 384.00