• Новак
8S 1.2 ЕДЕН Li-ion Lifepo4 LFP Литиум Батерија Активни Еквилајзер Balancer Индуктивен Активни Биланс на Енергија Трансфер Одбор BMS Балансирање Заштита

8S 1.2 ЕДЕН Li-ion Lifepo4 LFP Литиум Батерија Активни Еквилајзер Balancer Индуктивен Активни Биланс на Енергија

DEN 373.92

Достапност
Достапно за нарачка

Балансирана карактеристики : Овој модул е активен изедначување модул за напон разликата меѓу соседните батерии.Висока прецизност енергија трансфер изедначување, ексклузивни избалансирани IC, висока тековната 1.2 енергија пренос на батеријата напон balancer, значително балансирање на батеријата напон, подобрување на целокупната батеријата пакет ефикасност.Применливи батерија тип : NCM(Li-ion)/LFP, а НЕ за поддршка на ДН; Еден работен напон спектар : 2.0 V-4.5 V; Статички работат на струјата : 0.01 m A; Предлага капацитетот на батеријата : подолу 30 AH, Ако повеќе од 30 AH, pls избор висока ефикасност летање capacitance изедначување, барај " "да ги купите.Рамнотежа метод : Детектира дека напон разликата меѓу соседните батерии е поголема од 0.1 V да предизвика почеток на изедначување, и во непосредна близина на батеријата напон, разликата е помалку од 0.03 V за да престане да работи, одборот влегува под-напон за заштита на прикриен држава.Напон биланс на точноста : 30m V (типична вредност) помеѓу соседните напони; Биланс на тековна : 0.1 V напон разлика 0.5 A-0.7 билансот На моментната, максималната биланс тековна е 1.2 А кога напонот разликата е над 0.2 V. помал напон разликата меѓу соседните батерии, колку се помали воедначување струја.Пакет се вклучени : 1x 8 S Balancer Модул со 9pin кабел, Одбор големина : 2.4x2.3inch, кабел должина 1.14 ft.Совети : Ако наидат на проблеми, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде задоволително решение.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Удобно да се Носи Капчиња Кука Случај Лесни за Шиење Комплет Складирање Торба Предиво Игла Случај за Складирање

Едноставен и компактен дизајн, лесно да се носат.Направени на квалитетот крпа материјал, кој е антиалер�

DEN 246.96