• Новак
Seachem Стабилност Риба Резервоарот Стабилизатор - за Слатководни и Морски Аквариуми 500 ml

Seachem Стабилност Риба Резервоарот Стабилизатор - за Слатководни и Морски Аквариуми 500 ml

DEN 791.76

Достапност
Достапно за нарачка

УПОТРЕБА : се Тресат Seachem Стабилност добро пред употреба и да го исклучите УВ/озонската филтер.Риби и други видови водни може да се воведе во било кое време додека дозата се одржува за 7 дена.Seachem е во сопственост и управувани од страна на хобисти.БАКТЕРИИТЕ РАСТ : потребните услови за раст на Стабилност е бактерии видови опфаќаат многу широк спектар.Ова се рефлектира во цврст и сигурен клиент образование и поддршка, како и производи докажани во науката и перформанси.Сите наши вработени се хобисти кои одржување на аквариуми дома и во канцеларија.Кога другите бактерии почнат да оф (обично од висок органски товари предизвикани од страна на непознат смртта на организмот), Стабилност едноставно станува поефикасна.Се користи 1 capful (5 m L) за секоја 40 L (10 НАС литри) на првиот ден со нов аквариум.Потоа користете 1 capful за секој 80 L (20 НАС литри) дневно за 7 дена.Ова резултираше во Seachem е првиот производ : Cupraplex (денес познат како Cupramine). Морин (Основач) - призна дека достапните решенија за aquarists проблем сакаат.РЕЗЕРВОАРОТ за СТАБИЛИЗАЦИЈА : Seachem Стабилност ќе брзо и безбедно да се воспостави аквариум biofilter во слатководни и морски системи, а со тоа се спречува #1 причина за риба смрт : "нов резервоар синдром".Додека Seachem се зголеми брзо во национален и меѓународен фирма, тоа го задржува културата на една мала компанија и е лесно достапна за своите клиенти.ТРЕТМАН : Стабилност е формулиран специјално за аквариум и содржи синергетски мешавина на аеробни, анаеробни, и facultative бактерии кои го олеснуваат распаѓањето на органски отпад, амонијак, нитрат, и нитрити.Повеќе од три децении, Seachem е компанија вкоренети во звук наука.Seachem останува како еден од ретките преживеани независни и во приватна сопственост домашни миленичиња нега компании.Повеќе од триесет години подоцна Seachem се уште се приближува старите проблеми во еден нов начин.Нашето искуство во хоби и образован кадар на хемичари и биолози се дел од пакетот кога ќе купите Seachem производи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Топла Балон Над Мирно Езеро Пилула Случај Плоштадот Метал Пилула Случај Два Оддел Џеб Медицински Дрога Медицина

Пилулата Кутија Е Изграден Цврсто И Има Сигурен Затворач Да Се Задржи Вашата Лековите Безбедно.Мала Гол

DEN 263.76

MOBUKJUU Преносни Мачки Чанта Свитлива Патна Торба Кутре Сметководствената Мрежа Рамо на Пет Торби Куче Превозникот

Ова домашно Милениче Превозникот Торба направен од висок квалитет на ЕВА материјали, цврсти, трајни, ди�

DEN 2234.40

BAINUO 20Pcs 2 Инчен Циркони Алумина Рамен Размавта Диск Брзи Промени Пескарење Дискови Сет со 1/4 Хексадецимален/Круг

❤ 【Пакет】20pcs висока густина брзи промени размавта дискови , вкупно 40 / 60 / 80 / 120 ронки во четири ронки гол

DEN 499.20