• Новак
Стоматолошки Наставата Модел со Замена на Забите Модел Manikin Главата Стоматолошки Образование Опрема за Изучување на Наставата

Стоматолошки Наставата Модел со Замена на Забите Модел Manikin Главата Стоматолошки Образование Опрема за Изучување

DEN 5111.76

Достапност
Достапно за нарачка

1,Погоден за стоматолошки училиште за тренинг. 2,и Двете Црвени заби модел и Забите се replacable. 3,Овој модел е главно покажаа однесува на усната шуплина симулација на обука,тоа може да биде фиксиран на биро за било која позиција пракса. 4,Метал топката заеднички.Студентите можат да се прилагоди на позицијата на главата за да се практикуваат. 5,Силикони лицето маска,симулирани орален пракса. 1,Погоден за стоматолошки училиште да traning2,И Црвено заби модел и Забите се replacable3,Овој модел е главно покажаа однесува на усната шуплина симулација на обука,тоа може да биде фиксиран на биро за било која позиција пракса.4,Метал топката заеднички.Студентите можат да се прилагоди на позицијата на главата за да се практикуваат.5,Силикони лицето маска,симулирани орален пракса.6,Висока носат-отпор, анти-дамка и помала абсорпција на вода properties7,преносни стажирање систем со голем број на корисникот, кое може да се практикува на работното место и дома да ги подобрат своите вештини.8,Образование уред пластични стоматолошки заби модел manikin фантом главата models9,Ова е лесен и компактен економија тип симулатор.10,горната вилица модел е фиксна со завртка наоѓа во главата база,и долната вилица модел е фиксна до долната плоча на отворена позиција.11,можно е да се изврши на различни видови на обуки ефикасно заедно со широк спектар на вилицата модели и изборни предмети како што се Усната Шуплина Капак.Тип : manikin Pillar возен агол : 360°Материјали : ABS, Силикони, Metal Adjustment : 4 места за adjustment The стоматолошки модели : 28pcs заби нежно,FE articulator.Други додатоци : пластични глава покритие,навртки,ален клуч.Големина на : 40*19*19cm Weight : 2.3 kg Please овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме! .

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Топла Балон Над Мирно Езеро Пилула Случај Плоштадот Метал Пилула Случај Два Оддел Џеб Медицински Дрога Медицина

Пилулата Кутија Е Изграден Цврсто И Има Сигурен Затворач Да Се Задржи Вашата Лековите Безбедно.Мала Гол

DEN 263.76