• Новак
Директни Осветленост за Доналдсон P165015 Кертриџ Филтер Елемент Microglass Изградба 6 Micron

Директни Осветленост за Доналдсон P165015 Кертриџ Филтер Елемент Microglass Изградба 6 Micron

DEN 856.80

Достапност
Достапно за нарачка

ДИРЕКТНИ ОСВЕТЛЕНОСТ : ДОНАЛДСОН P165015. MICRON ОЦЕНКА : честичката задржување на големината на 6 micron ќе се обезбеди на сите загадувачи се отстранети, правејќи се дека филтер врши на својата највисока ефикасност МЕДИУМИ ТИП : SWIFTGLASS.ПЕЧАТ МАТЕРИЈАЛ : Buna-N (Нитрилна).КОЛАПС : Може да го издржи притисок и до 300 psi.ДИМЕНЗИИ : Внатрешен Дијаметар 1.02., Надворешниот Дијаметар 1.75 во., Вкупна Должина 8.18 во.На SF9020-8-6 UM е многу издржливи директни ДОНАЛДСОН P165015 осветленост Кертриџ Филтер Елемент за горива и нафта-врз основа на течности.Со Внатрешен Дијаметар на 1.02., Надворешен Дијаметар на 1.75 во., и на Целокупната Должина на 8.18 во., нашиот патрон елемент е висока-перформанси замена.Нашата заштитна марка microglass медиуми, SWIFTGLASS, има 6 micron филтер оценка за да се отстранат сите поголеми particulates.Овој филтер елемент можат да го издржат температури од -65 на +225 степени Целзиусови.Направени во САД, Брза Филтри е специјализирана за дизајн и производство на високо-квалитетна замена филтер елементи и сопствен филтер елементи за широк спектар на индустрии.Брза Филтри, Inc.одржува високи стандарди во филтер за изведба и квалитет, со цел да им обезбеди на клиентите со сигурен производ.Бидете сигурни да го прочитате сите спецификација на производот и димензии пред да нарачате за да се обезбеди за да се добие филтер елемент во право за вас.Брза Филтри, Inc.препорачува да го потврди точниот филтер за елементот што се бара со споредување Брза Филтер е спецификации со оние на ОЕМ.Сите трговски имиња, марки или регистрирани трговски марки се сопственост на нивните соодветни сопственици.Брза Филтри, Inc.не претендира да им обезбеди на друг производител е филтер и/или цедилка елементи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

MOBUKJUU Преносни Мачки Чанта Свитлива Патна Торба Кутре Сметководствената Мрежа Рамо на Пет Торби Куче Превозникот

Ова домашно Милениче Превозникот Торба направен од висок квалитет на ЕВА материјали, цврсти, трајни, ди�

DEN 2234.40

Злато Декоративен Послужавник, Модерен Стил Круг на Декоративен Послужавник Нерѓосувачки Челик Складирање Фах

8 cm Package се Вклучени : 1 x Storage Tray Note : 1 Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде м

DEN 527.76

Коса Боја на Четка во Сад, Отпорни на Абење Уво Покрие Стабилна Здрав Мешање Алатка Коса Боја Комплет Ергономски

Спецификација : Предмет Тип : Коса Боја Kit Material : ABSScope На Примена : Погоден за лична употреба и професионал

DEN 1900.80