• Новак
Litorange 4 ПАРЧИЊА Солидна Месинг Цевка Фитинг и Воздух Црева Крај Fitings 1/2 Barb x 1/4 NPT Машки Конец Цевка Адаптер

Litorange 4 ПАРЧИЊА Солидна Месинг Цевка Фитинг и Воздух Црева Крај Fitings 1/2 Barb x 1/4 NPT Машки Конец

DEN 285.12

Достапност
Достапно за нарачка

★ Материјал : Тешки месинг,висока отпорност на абразија и корозија.Конекции : NPT Машки x Црево ID Barb.(ID : Внатрешен Дијаметар). ★ Универзален Дизајн : широко се Користи во систем за наводнување, системот на цевки, нафта и гас снабдување систем.Типична Примена : за контрола на температурата кола,пневматски кола,вакуум и течност системи тест апарати,лубрикант,coolant линии. ★ Месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост. ★ Температура Опсег : Од -4°C до 120°C (250 °F).Max.Притисок : 150 PSI WOG. ★ Пакет вклучуваат : 4 ПАРЧИЊА 1/4" Машки NPT x 1/2" Цревото Barb ID .Тоа доаѓа со 1 година гаранција.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат