• Новак
Батеријата Тестер, Мултифункционални Батеријата Тајна Тестер Автомобилската Рачни LCD Батеријата Оптоварување Тестер AE300 Висока Точност 12V за Гаража за Индустрија

Батеријата Тестер, Мултифункционални Батеријата Тајна Тестер Автомобилската Рачни LCD Батеријата Оптоварување

DEN 1029.36

Достапност
Достапно за нарачка

ПРОФЕСИОНАЛЕН ДИЗАЈН Поддржува детекција на олово‑киселина батерии за 12 V почетна и континуирана тестирање нема да ја оштети батеријата, обезбеди безбедност и сигурност.МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН Тоа го поддржува анализа на 4 точни батеријата индикатори : напон, отпор, ЦЦА вредност, состојбата на батеријата и може да се разбере состојбата на батеријата во сите круг начин.МАЛА ГОЛЕМИНА на Лесен и пренослив, тоа може да биде лесно да се користи за тестирање во различни ситуации, не преземе дополнителни простор, и може да имаат повисоки practicability.НАУЧНИ ДИЗАЈН Според принципот на соларни рефлексија, својата индекс е да се анализираат врз основа на одредени наизменични тековната сигнал, и откривање резултат на тоа е многу точна.ДИГИТАЛЕН ДИСПЛЕЈ ДИЗАЈН Со позадинско осветлување на LCD екранот дисплеј е јасно, тоа е полесно да се снима и да се измери податоци, и тоа е полесно да се работи во текот на ноќта.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат