• Новак
RANGEXTD USB Repeater - Безжичен Интернет Адаптер за Десктоп и Лаптоп | 300 Mbps Wireless Adapter | 2.4 GHz Dual-WiFi Антена Stick | Преносни USB WiFi Адаптер | Прошири Десктоп WiFi 1000 Квадратни. Ft

RANGEXTD USB Repeater - Безжичен Интернет Адаптер за Десктоп и Лаптоп | 300 Mbps Wireless Adapter | 2.4 GHz

DEN 1199.76

Достапност
Достапно за нарачка

Со нашите адаптер за безжичен интернет, може да се каже збогум на жичен ethernet компјутерски мрежни адаптери!.11b/g/n стандарди, Wi Fi USB dongle работи со било кој стандарден gateway рутер или модем.За да ја инсталирате, едноставно приклучете го безжичен Wi Fi адаптер во извор на енергија, пар на repeater со вашата Wi Fi мрежа, ја отворите веб-пребарувачот и потоа тип на уред е IP адреса.ЗГОЛЕМУВАЊЕ на WIFI СИГНАЛОТ ЗА ПОДОБРО ПОВРЗУВАЊЕ - Зголемете ја вашата Wi Fi сигналот со Range XTD Wi Fi сигналот repeater.Со вграден LED индикатор, исто така, ќе се знае на вашиот Wi Fi е моќ & статусот на поврзаноста на сите времиња.Се на-на-go Wi Fi во вашата омилена затворен или отворен локации и ги пребарувате безбедно користење на Wi Fi бустер за лаптоп & КОМПЈУТЕР што користи WPA-PSK/WPA2-PSK private security encryption.Проширете ги вашите Wi Fi покриеност во само секунди со Range XTD USB Wi Fi Адаптер За PC & лаптоп!.ОПСЕГ XTD USB РАБОТИ СО ПОВЕЌЕТО WIFI РУТЕРИ ИЛИ МОДЕМИ - Ова Wi Fi USB адаптер за pc & лаптоп е компатибилна со речиси секој интернет рутер на пазарот!Во согласност со IEEE802.УЛТРА-КОМПАКТЕН И МАЛИ WIFI REPEATER - Се Wi Fi каде што сакате тоа со Спектар XTD USB repeater!Без разлика дали сте наслов на аеродром или престојуваат во хотел, овој лаптоп Wi Fi адаптер е доволно мала да се вклопи во вашата чанта или лаптоп случај.СИГНАЛ ПОКРИЕНОСТ - Донесе мртви зони за животот со нашите десктоп Wi Fi адаптер!Опремени со 180 степен, bi-directional ротирачки антени, овој USB repeater се протега Wi Fi покриеност до 1000 квадратни метри, па можете да уживате во долг опсег на безжичниот пренос насекаде во вашиот дом.4 g Hz Wi Fi!Отстрани мртви зони, да ги прошират вашиот постоечки Wi Fi сигналот & добие до 8 уреди онлајн истовремено со нашите USB Wi Fi адаптер за лаптоп & PC.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Вкусот на почетниот Ретро Леано Железо Занаетите Gonglu Двор Дома Декорација Креативни Закачалки Lifelike Животинско

Совршен дизајн ви дава различен стил на декорација.Креативни дома ретро голема машки елени декорација.

DEN 1423.20