• Новак
Brightin Ѕвезда 55мм Ф1.8 Целосна Рамка Голем Отвор Портрет Mirrorless на камерата Леќи на Камерата за Canon RF-Планината Планината Mirrorless Камера EOS-Р EOS-RP EOS-R6 EOS-R5 за Снимање Портрет

Brightin Ѕвезда 55мм Ф1.8 Целосна Рамка Голем Отвор Портрет Mirrorless на камерата Леќи на Камерата за Canon

DEN 1896.00

Достапност
Достапно за нарачка

【Ф1.8 Големи Отворот】- Со поголем агол на гледање и пошироката слика, со голем отвор на Ф1.8, вие се уште можете да добиете повеќе светлина во стрелаштво ноќ сцени и слабо средини. 【Остар Фокус & Мека Надвор Од Фокусот на Квалитетот на Сликата】- леќа структура е 7 елементи во 5 група, тоа може да се направи слика во близина на точка на фокус остри и јасни кога фокус, а истовремено обезбедувајќи дека на сликата надвор од фокусот опсег е мека. 【Надгради UMC Обложени Леќи】- леќа леќа усвојува мулти-слој нано-слој, со што се намалува ултравиолетови зраци и скитници светлината влегува во објективот, ефективно елиминирање на ghosting и flare, со истовремено подобрување на светлината пренос и обезбедување на подобар квалитет на сликата. 【Метал Материјал & Utra-Мали Структура Дизајн】- Brightin Ѕвезда 55мм Ф1.8 е направен од метал и стакло, со исклучителна изработка и компактен дизајн, што ќе ви овозможи да се стави на леќи во вашиот џеб. 【Компатибилни Апарати】- Canon EOS-RF Планината Mirrorless Камери EOS-Р EOS-RP EOS-R6 EOS-R5. Brightin Ѕвезда 55мм Ф1.8 целосна рамка со голем отвор прирачник се фокусира портрет леќа во моментов е со највисок квалитет и повеќето ефективни портрет објективот на пазарот.Тоа е специјално дизајнирана за mirrorless камери.Објективот структура е 7 елементи во 5 групи, 2 ED леќи, 1 хибрид леќа и 1 чаша aspheric леќи.Сите овие леќи елементи се комбинираат за да се минимизира дисторзија и хроматска аберација.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

10PCS за Еднократна употреба Влакна Mopping Влошки Четка Крпа Замена Одговара за T9AIVI AIVI+ Робот Правосмукалка,Исклучителен

Правосмукалка за чистење со четка замена на делови, погоден за T9 AIVI AIVI+ Робот Правосмукалка.Употреба на

DEN 580.56