• Новак
YUDOTE Утлегар Јака за Кучиња со Брзи Предвремени Тока Рефлексивни Обука Јаки Безбедност Не се Повлече Јака

YUDOTE Утлегар Јака за Кучиња со Брзи Предвремени Тока Рефлексивни Обука Јаки Безбедност Не се Повлече Јака

DEN 287.76

Достапност
Достапно за нарачка

5", Голем Вратот 15"-19".Пред ставање на ред, ве молиме мерка вашето куче вратот турнеја со мека мерење на лента да се избере правилната големина.4"-12", Среднорочни Вратот 12"-15.Тоа стегната кога кучето го повлекува за подобра контрола и loosens кога кучето ќе престане да влече, во меѓувреме тоа не штети на вашето домашно милениче на сите.КАРАКТЕРИСТИКИ : Брзо-брзо тока за лесно да ги вклучи и исклучи го Спречува куче од лизгање надвор од јака Стегната кога кучето го повлекува за подобра контрола и loosens кога кучето ќе престане да влече Побезбедно и повеќе удобно од задави синџир тоа е секогаш помал Безбедна одговара спречува кучиња од бегство или поддршка од јака Совршен за "бегство уметници" и раси со necks поголеми од нивните глави Обичај се вклопуваат е совршен за одгледување на puppies не предизвика трска & ќелава места како и некои стандардни јаки и Не се препорачува за тај-одзумирање користете или за време групата се игра сесии, Направени на мисловните најлон.Брзо ослободување тока дизајн за лесна и исклучување, што е направен на еко-пријателски пластика, трајни и лесни да се ослободи.Тоа е лесен па тоа не е товар на кучето вратот и тој ќе се чувствува како ништо за тоа.Потполно безбеден за вашето куче и не-алергиски обука јаки за кучиња.Големина Големи : Вратот 15"-19", Ширина 1", НЕ изберете големина директно од страна чувство, ве молиме мерка вашето куче вратот и се однесуваат на нашиот вратот опсег за да најдете најдобро одговара пред да нарачате.Ова е куче јака дека континуирано за обука или контролирање на кучиња.Нашите утлегар куче јаки се на располагање во 5 бои : Црвена, Темно Сина, Пурпурна, Виолетова Роуз, Розова.Направени од високо густина најлон webbing кој нуди голема сила и издржливост на овој јака.Нашите трајни куче јаки се достапни во 3 големини : - Мали Вратот 10.Кога песот повлекува, на утлегар куче јака создава тензија околу кучето е вратот, што ќе ви овозможи да го контролирате гушење ефект.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

MOMOKY Копија 1895 Г-S-Морган Долар Позлата Сребрена Монета-Реплика U. С Старите Оригинални Пред Морган Комеморативна

Моделите на монети се изработени од кои се однесуваат на вистински историски материјали.Ние продаваме �

DEN 1182.96

Силен Шепа Утлегар Куче Јака 2.0 | Тренер Одобрени за Ограничено Пролизгување Јака со Нерѓосувачки Челик Синџир

Ајде се приклучат на семејството!.Се одобрени од страна на Обучувачи : Одобрена од страна на илјадници т�

DEN 359.76

DONBODUX LED Кошарка Обрачот Светилки,Далечински Управувач Кошарка Светла,16 Промена на Бојата со Себе,Водоотпорен,Супер-Светли

Лесен за инсталација : Овој флексибилен кошарка обрачот светлина им овозможува да се наведнувам, или фо�

DEN 431.76