• Новак
ATX Напојување Одбор, Voltege Адаптер Модул Смола Преносни Компактен за DIY

ATX Напојување Одбор, Voltege Адаптер Модул Смола Преносни Компактен за DIY

DEN 585.60

Достапност
Достапно за нарачка

Овозможува широк апликација, погоден за некои моќност засилувач одбори, друга електронска опрема, итн.Со компактна големина, тоа е многу лесно да се носат и продавница, лесен за употреба и со добри перформанси. +5vsb е копија на напојување, која може да се примени за да направите резервна копија од контрола кола за да се обезбеди стабилна работа.Преку toggle прекинувач, лесно можете да префрлате излезниот напон кај +3.3 V, +5 V, -12 V, +12 V, +5 V.Вториот префрлување може да се користи на предниот панел, и 2 игли се shorted да се сврти на моќ.Функција : 1. Преку toggle прекинувач, лесно можете да префрлате излезниот напон кај +3.3 V, +5 V, -12 V, +12 V, +5 V.2. Вториот префрлување може да се користи на предниот панел, и 2 игли се shorted да се сврти на моќ.3. +5vsb е копија на напојување, која може да се примени за да направите резервна копија од контрола кола за да се обезбеди стабилна работа.4. Овозможува широк апликација, погоден за некои моќност засилувач одбори, друга електронска опрема, итн.5. Со компактна големина, тоа е многу лесно да се носат и продавница, лесен за употреба и со добри перформанси.Спецификација : Предмет Тип : ATX Напојување Board Product Материјал : Resin Input Интерфејс : Компјутерски Моќ ATX20 PIN или 24 PINOutput Напон : +3.3 V +5 V -12 V +12 V +5 Vsb Control Режим : за да се Префрлате Вклучите Или Втор Прекинувач (може да се извлечат)Вториот Прекинувач : Може да се користи за предниот панел, со две игли се кратки-circuited да се сврти на моќ.Помошни Напон : +5 Vsb е на чекање за напојување, кој е достапен кога снабдувањето со електрична енергија е вклучен, и може да се користи за режимот на контрола коло.Примена : Погоден за моќ засилувач одбори, друга електронска опрема, итн.Пакет Листа : 1 x ATX Напојување Board Note : Бидејќи тоа е прирачник за мерење, ве молиме да се разбере ако постои било каква грешка.

Спецификацијата

Item Type:
ATX Power Board
Product Material:
Resin
Input Interface:
Computer Power ATX20PIN or 24PIN
Output Voltage:
+3.3V +5V -12V +12V +5Vsb
Control Mode:
Toggle Switch Or Second Switch (can be drawn)
The Second Switch:
Can be used for the front panel, the two pins are short-circuited to turn on the power.
Auxiliary Voltage:
+5Vsb is the standby power supply, which is available when the power supply is powered on, and can be used for the standby control circuit.
Application:
Suitable for power amplifier boards, other electronic equipment, etc.
Package List:
1 x ATX Power Board :
Since it's manual measurement, please understand if there is any error. :

Со стоката дадена додека купуваат

Креативни Мултифункционален Геометриски Владетел шаблони Дизајн на Собата,Цртање Владетел Геометриски Цртеж

Користете го овој мултифункционален владетел да ги привлече сите графика!Брзо, прецизно, и да се создад�

DEN 246.48