• Новак
Легиран Челик Поставите Завртка, Црна Оксид Заврши, Хексадецимален Штекер Диск, Knurled Првенство Точка, ги Исполнува ISO 4029, 16mm Должина, М8-1.25 Метрички Крупни Теми, Увезе

Легиран Челик Поставите Завртка, Црна Оксид Заврши, Хексадецимален Штекер Диск, Knurled Првенство Точка, ги

DEN 133.20

Достапност
Достапно за нарачка

Легиран челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.Хексадецимален штекер дискот има хексагонална слот што се врти на користење на Ален копче за возачот.Knurled првенство точка дава силен стисок со парење површината и помага да се спротивстави на расклатување поради вибрации.Ги исполнува ISO 4029 спецификации.На легиран челик поставите завртка со црна оксид заврши има хексадецимален приклучок и knurled првенство точка, и ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација ISO 4029 спецификации.Легиран челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.На хексадецимален штекер дискот има хексагонална слот дека бара Ален копче за возачот, исто така познат како хексадецимален копче или Ален клуч.На knurled првенство точка има serrated работ дека костец на парење површината со доволно енергија за употреба во постојан и полу-постојани апликации и помага да се спротивстави на расклатување поради вибрации.Поставете завртки се одржи на предмети во место со користење на притисок во моментот, и често се користат во полу-постојани апликации и каде фино прилагодување е потребно.Поставете завртки се достапни со различни точка стилови, што се утврди како на завртката се поврзува со објектот што се наоѓа против.Овие навој сврзувачки елементи обично немаат надворешен главата.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Alvinlite Хартија Машина Фото Машина Преносни Лизгачки Хартија Нож Тример Машина За Сечење Етикета Машина Канцелариски

Лесен за Ракување : виткање владетел на страната може да се извади за лесно мерење и сечење, едноставна о

DEN 1704.00