• Новак
Brandtech 781960 Клеточна Култура Microplates 96-И Транспарентен cellGrade, U-Дното, Пакување од 50

Brandtech 781960 Клеточна Култура Microplates 96-И Транспарентен cellGrade, U-Дното, Пакување од 50

DEN 3867.84

Достапност
Достапно за нарачка

cell Grade премија : БРЕНД cell Grade премиум плочи функција површината карактеристики за најсложените клеточните линии.Мобилен сраснување е оптимизиран, намалување на мобилен штета од честите миење.cell Grade плус : БРЕНД cell Grade плус плочи за култивирање на клетки во намалена серум медиумите и префинети клеточните линии.Ова намалување на мобилен адхезија и протеини адсорпција минимизира ензим и на мобилните активирање за да помогне во инхибиција на диференцијација на матични или матични клетки и промовира формирањето на spheroids.Brandtech 781960 Клеточна Култура Microplates 96-и Транспарентен cell Grade, U-дното, пакување од 50.cell Grade : БРЕНД cell Grade плочи се стандард плоча за одгледување на adherent клеточните линии.Одличен избор за чувствителни клеточните линии.Серумски компоненти лесно се обврзани дозволувајќи им на клетките директно да се закачите и да се шират брзо и со подобра стапка на принос.Забелешка : За сите Меѓународни Налози, купувачот ќе биде единствено одговорен за царинење, должност и даноци наметнати на пакетот.Серум-слободни и серум-намалена одгледување е можно. BRANDplates за клеточна култура се достапни во различни површински третмани за употреба во културата на широк спектар на клеточни типови.Три различни површината treatements, cell Grade, cell Grade плус, и cell Grade premium се на располагање за култура на adherant клетки.Клетките се придржуваат побрзо, да се шират, и да имаме подобра стапка на принос.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

10PCS за Еднократна употреба Влакна Mopping Влошки Четка Крпа Замена Одговара за T9AIVI AIVI+ Робот Правосмукалка,Исклучителен

Правосмукалка за чистење со четка замена на делови, погоден за T9 AIVI AIVI+ Робот Правосмукалка.Употреба на �

DEN 580.56