• Новак
Litorange 6 КОМПЈУТЕРИ Солидна Месинг Цевка Фитинг и Воздух Црева Крај Fitings 1/4 Barb x 1/4 NPT Машки Конец Цевка Адаптер

Litorange 6 КОМПЈУТЕРИ Солидна Месинг Цевка Фитинг и Воздух Црева Крај Fitings 1/4 Barb x 1/4 NPT Машки Конец

DEN 215.52

Достапност
Достапно за нарачка

★ Материјал : Тешки месинг,висока отпорност на абразија и корозија.Конекции : NPT Машки x Црево ID Barb.(ID : Внатрешен Дијаметар). ★ Универзален Дизајн : широко се Користи во систем за наводнување, системот на цевки, нафта и гас снабдување систем.Типична Примена : за контрола на температурата кола,пневматски кола,вакуум и течност системи тест апарати,лубрикант,coolant линии. ★ Месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост. ★ Температура Опсег : Од -4°C до 120°C (250 °F).Max.Притисок : 150 PSI WOG. ★ Пакет вклучуваат : 6 КОМПЈУТЕРИ 1/4" Машки NPT x 1/4" Цревото Barb ID .Тоа доаѓа со 1 година гаранција. ★ Производи Карактеристики : * Дизајниран за употреба во воздух, вода, масло, природата, гас, нафта и гориво, особено за црева. * Висока цврстина, висока цврстина премиум солидна месинг на подолг живот со дебел ѕид, потрајни од железо и железо поцинкуван цевка фитинзи. * Црево Фитинзи се користат во системи како компресори за воздух, автоматско производство операции, авиони контроли, и гуми за инсталација во индустрии вклучувајќи ги земјоделството, рударството, патишта, firefighting, и воздухопловството. * Овие Приклучоци содржат Ниско Доведе и не им е дозволено од страна на сојузниот закон да се инсталира за вода за пиење се користи во САД. * Типична Примена : за контрола на температурата кола,пневматски кола,вакуум и течност системи тест апарати,лубрикант,coolant линии. * Температури се движат од -4°C до 120°C (250 °F). * Макс.Притисок : 150 PSI WOG. * Врски : NPT Машки x Црево ID Barb . ★ Пакет вклучуваат : 6 x 1/4" Машки NPT x 1/4" Цревото Barb ID.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Домашно милениче Превозникот Апстракт Слатки Кучиња Шема Мека Еднострани Милениче Патни Превозници за Мачки,Кучиња

Преносни и Перат : Оваа мачка превозникот е лесно да се носат и продавница,пријатна руно милениче креве

DEN 1132.80

Домашно милениче Превозникот Кенгур и Бебето Цвеќиња, Лисја Акварел Сликарство Мека Еднострани Милениче Патни

Прилагодливи рамо, рака.Димензија : 17x10x11.76 kg) : Овој водоотпорен дише милениче превозникот торба е направ

DEN 1238.40