• Новак
TEKTON 1/2 Инчи Вози Кликнете вртежен момент Клуч & Вилер Рачно огнено Оружје Accurizing вртежен момент Клуч со Инчен/Фунти Мерење, Битови и Складирање Случај за Обемот Монта

TEKTON 1/2 Инчи Вози Кликнете вртежен момент Клуч & Вилер Рачно огнено Оружје Accurizing вртежен момент Клуч

DEN 2332.56

Достапност
Достапно за нарачка

Кога претходно вртежен момент вредност е постигнат, сигурен механичка работа внатре рачка произведува кликнете може да се слушне и се чувствуваат, сигнализирање од вас да прекинете со примена на сила.Вози Кликнете вртежен момент Клуч овозможува работа со доверба, елиминирање на погодување и заедничка тенденција да overtighten сврзувачки елементи.Производот 2 : ПРЕЦИЗНОСТ : +/- 2 инчи/фунти до 40 инчи/фунти; 40 – 65 е +/- 5%.ВАЖНО : Овој клуч е предаден precalibrated и подготвен за употреба.36 Nm) Точност : ± 4 проценти Должина : 18-3/8 инчен Ratchet : 24 заб Земја на Потекло : Тајван Вклучува : (1) во 1/2.Производ 1 : Клуч емитира кликнете што може да се слушне и почувствува кога претходно вредност е постигната.Севкупно, вртежен момент клуч сида во точноста и се намалува можноста за проблеми во областа.вози вртежен момент клуч (1) за Чување (1) Операторот е прирачник со вртежен момент на конверзија chart Wheeler Рачно огнено Оружје Accurizing вртежен момент Клуч со Инчен/Фунти Мерење, Битови и Складирање Случај за Обемот Монтажа, Gunsmithing и Maintenance Wheeler е МАСТИ Клуч носи совршен конзистентност на секој елемент на вашиот огнено оружје.TEKTON 1/2 Инчи Вози Кликнете вртежен момент Клуч (10-150 ft.Изграден за доследна изведба и години на сигурен сервис, механички дизајн не треба батерии, и allsteel изградба нема пластични делови за да се скрши или да се истроши.Спектар - Nm : 13.За мерење на вртежен момент, наместете ја саканата вредност на рачка скала (нога фунти или Њутн метри), и да започне затегнување на fastener.Оваа рачни вртежен момент клуч ви овозможува да се применуваат повторливи, точни вртежен момент прилагодувања на опфатот прстени, guard навртки и други завртки.Производот 2 : ЛЕСНОТИЈА НА КОРИСТЕЊЕ : се Применува, повторливи, точни вртежен момент прилагодувања на опфатот прстени, guard завртки, windage завртки и база завртки, кој помага во точноста и се намалува можноста за проблеми во областа.Спецификации : Опсег - ft.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Гроздобер, Анти Пропадна се Справи со Чиста Санитарна Брзо Бричење Прирачник за Бричење за Секојдневна Употреба

Целото тело е перат, чистат и санитарни, која може да се користи за долго време.Анти пропадна се справи с�

DEN 1272.00