• Новак
Сензор на температура, Thermocouple Жица Стабилни Перформанси за Отворено за Мерење Температура за Употреба со Снимање Инструмент(1M)

Сензор на температура, Thermocouple Жица Стабилни Перформанси за Отворено за Мерење Температура за Употреба

DEN 955.20

Достапност
Достапно за нарачка

На сондата од 5мм дијаметар е многу осетлива и може да смисла температура брзо.Тоа е брза реакција брзина и стабилни перформанси.Ова е еден вид К thermocouple сонда широко се користат за мерење температура.Висок квалитет на терминал конектори обезбедува удобен и стабилна врска.На thermocouple е отпорна на висока температура, кои се движат од 0℃ до 400℃.Ова е еден вид К thermocouple сонда широко се користат за мерење температура.Тоа е брза реакција брзина и стабилни перформанси.На thermocouple е отпорна на висока температура, кои се движат од 0℃ до 400℃.Висок квалитет на терминал конектори обезбедува удобен и стабилна врска.На сондата од 5мм дијаметар е многу осетлива и може да смисла температура брзо.

Спецификацијата

Cable Length:
1 m, 2 m, 3 m, 4 m, 5 m (Optional)
Type:
K
Screw Thread Diameter:
8mm / 0.3in
Probe Length:
150mm / 5.9in
Probe Diameter:
5mm / 0.2in
Connector:
2pcs  (blue is negative, red is positive)
Temperature Range:
0~400℃
Weight:
39g~86g / 1.4oz~3oz (approx.)
Package list:
1 * Thermocouple :

Со стоката дадена додека купуваат

Литиум-Јонска Жените е Безболен Коса Смена, Батерија, Прецизни Тример/Отстранување на Влакна за Дами, Безбеден

ПАРИ ГАРАНЦИЈА за враќање на : Ние сме продавачот со чест.Ако најдете на нашата коса смена не е добра вре�

DEN 359.76