• Новак
NUMAKERS PLA 3D Печатач со Вжарено, 1.75 mm, Димензионални Точност +/- 0.03 mm, 1 кг Гајтанот (2.2 lbs), Компатибилен со Повеќето FDM Принтери (Зелен)

NUMAKERS PLA 3D Печатач со Вжарено, 1.75 mm, Димензионални Точност +/- 0.03 mm, 1 кг Гајтанот (2.2 lbs), Компатибилен

DEN 527.76

Достапност
Достапно за нарачка

[Висок Квалитет и Цврстина Enhanced] - Numakers премиум PLA филамент е произведена со помош на високо-квалитетни Natureworks Ingeo 3 D850 смола развиена специјално за 3 D печатење со вжарено.Во споредба со други PLA плус filaments, Numakers PLA филамент има одлична printability како и подобрена отпорност во 3d печатени делови. [Лесен-за-Користење, не се Пречка-Бесплатно, Балон-Слободен] - Посебни прецизност осцилирачки влакно водич технологија гарантира среди и метежот-слободен ликвидација.Filaments се сушат пред пакување за да се обезбеди непречено и стабилна печатење искуство. [Широк Компатибилност] - 1.75 mm PLA филамент компатибилен со практично сите десктоп 3 D принтери, вклучувајќи Monoprice, Ender 3, Airwolf, Ultimaker, Makergear, Lutzbot, Flashforge и многу повеќе. [Димензија Точноста & Конзистентност] - Целосно автоматизирано затворени-јамка дијаметар мерење и само-прилагодлив систем за контрола во процесот на производство обезбедува строги дијаметар толеранција од +/- 0.03 mm. [Паричникот Пријателски] - Економии на обем и подобрување на ефикасноста на производството овозможува NUMAKERS филамент да бидат ефективни и паричникот-пријателски без компромитирање на квалитетот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

10PCS за Еднократна употреба Влакна Mopping Влошки Четка Крпа Замена Одговара за T9AIVI AIVI+ Робот Правосмукалка,Исклучителен

Правосмукалка за чистење со четка замена на делови, погоден за T9 AIVI AIVI+ Робот Правосмукалка.Употреба на

DEN 580.56