• Новак
Speedball Моделирање Паста, Бела, 16-Унца Тегла

Speedball Моделирање Паста, Бела, 16-Унца Тегла

DEN 2294.40

Достапност
Достапно за нарачка

ДОДАДЕТЕ 3-ДИМЕНЗИОНАЛНИ ЕФЕКТИ НА ВАШИТЕ СЛИКАРСТВО - Speedball Моделирање Паста суши на светлината-тежина, флексибилни, нетранспарентно филм и можат да се применуваат со палети нож за да се произведе дебели области на текстура.Откако се суви, тоа може да биде обоен, издлабени или изшкуркан.МОЖЕ да СЕ КОРИСТИ АЛТЕРНАТИВА НА ИТАЛИЈАНСКИ - Speedball Моделирање Паста може да се користи како текстура земјата или да се избалансираат со текстура површината во рамките на подготовките за сликата со acrylics или масла.Ги КОРИСТИТЕ за ДА го ИЗМЕНИТЕ РАБОТНИ СВОЈСТВА НА доградба на АКРИЛНИ БОИ - Speedball Моделирање Паста може да се меша со акрилни бои за да се зголеми боја на телото и на багра бои. 16-УНЦА JAR - Бела паста.Ова 16-унца тегла на мулти-цел моделирање паста е одлична за постигнување на 3-Димензионални ефекти.Идеален за сликарство, скулптура, занаети и украси.Произведува густа текстура површини, кои се лесни.Брзо сушење време и не ќе попуштат.Може да биде обоен, издлабени или изшкуркан кога е сув.ACMI АП нетоксични.Архивскиот квалитети.Нема да потемни или жолта со стареењето.Произведено во САД.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат