• Новак
Од Земјата - Маслиново Дрво Салфетка Прстени - Сет од 4 - Фер Трговија & рачно изработени

Од Земјата - Маслиново Дрво Салфетка Прстени - Сет од 4 - Фер Трговија & рачно изработени

DEN 599.76

Достапност
Достапно за нарачка

Рачно изработени во Јордан од страна на загрозените жени и мажи.Купување поддржува Фер Трговија - Социјално и Еколошки Одговорно производство.Рака се Намали од цврсти Јорданската Маслиново Дрво - Издржливи и Убави.Мерки околу 2 инчи во дијаметар и 1,2 инчи широка.Од Земјата фер трговско друштво, е посветен на унапредувањето на нашите работници и добавувачите, како ние нудиме рачно изработени производи од Блискиот Исток до пазари ширум светот.Бидејќи на нашата грижа за квалитетот, секој предмет поединечно се проверуваат пред да биде спакуван за пратката.Квалитет Маслиново Дрво Кујнски Елементи, Занаетчии рака-намалување на секој маслиново дрво кујна објект од едно парче дрво, доведување на живот на природната убавина на маслиново дрво, преку откривање на своите топли земјата на ѕвонење.На свиленкаста текстура на маслиновото дрво е мазна на допир, и неговото слабо, малку сладок мирис може да трае многу години.Маслиновото дрво е природен издржливост и е идеална за кујната и домашни предмети.Грижа Инструкции : Од Земјата маслиново дрво кујната објекти се третира со храна-одделение восок за заштита на дрво.Со цел да се задржи дрво во потрага своите најдобри, секогаш рачно миење на маслиново дрво кујна предмети и да се избегне долго изложување на течности.Ако сјај почнува да избледи, неговата оргинална сјај со полирање на дрво со неколку капки маслиново масло и мека крпа.Со право се грижи вашиот маслиново дрво кујнски елементи, би требало да трае цел живот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат