• Новак
Freewell ND1000 Долго Изложување на Фотографија Netural Густина на камерата Леќи на Камерата Филтри Компатибилен со Mavic 2 Зум/Mavic 2 Претпријатието Летало

Freewell ND1000 Долго Изложување на Фотографија Netural Густина на камерата Леќи на Камерата Филтри Компатибилен

DEN 479.76

Достапност
Достапно за нарачка

Премиум квалитет оптичко стакло обезбеди кино квалитет, воздушни снимки.Двострано мулти обложени помага да се фати кристално јасни слики и видеа.Alunimum изградени лесен дизајн нема негативен ефект врз летало gimbal.Снимајте прекрасни долго изложување на фотографии со користење на ND1000. Ефикасна ЗАВРТКА-НА систем за прикачување лесно.Компатибилен со Mavic 2 Зум летало.Дизајниран да се намали светлина од 10 f-запира што го прави идеален за снимање во многу светли услови и водопади, како и.Со цел да се обезбеди природен blur движење и намалување 'Jello' ефектот обично се гледа, бидејќи на камерата е тркалање блендата.Идеален за минимизирање на леќа одблесокот често се гледа кога фотографирате на отворено во многу светла сончеви услови.Цел да се ублажи истакна бои, додека снимањето на отворено.Дизајниран да се намали светлина од 10 f-запира што го прави идеален за снимање во многу светли услови и водопади, како и.Со цел да се обезбеди природен blur движење и намалување 'Jello' ефектот обично се гледа, бидејќи на камерата е тркалање блендата.Идеален за минимизирање на леќа одблесокот често се гледа кога фотографирате на отворено во многу светла сончеви услови.Цел да се ублажи истакна бои, додека снимањето на отворено.На Freeweell ND1000 Филтер компатибилен со Mavic 2 Зум/Mavic 2 Претпријатието е одлично решение за снимање во екстремно светла дење услови.Оваа иновативна филтер дава висок квалитет на слики и супер-парична казна снимката во конвенционалните на денот летало фотографија.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Дрвја И Лагуна Водопад Фризура Нос, Коса Стилист Професионални Салон Кејп Фризура Gown, Сечење Берберот Фризерски

Ова губење на кејп се дише,издржлив,отпорен на вода и може да се ефикасни се задржи вашата облека суви и �

DEN 575.76