• Новак
Мраз Влечење Cleats, Флексибилни Гума Анти Лизга Ниска Температура Отпорни Невкусна Чевли Grippers 10 Шила за Одење

Мраз Влечење Cleats, Флексибилни Гума Анти Лизга Ниска Температура Отпорни Невкусна Чевли Grippers 10 Шила

DEN 328.56

Достапност
Достапно за нарачка

Лесно за Чување : Да биде укината да се стави во вашата чанта и не заземаат премногу простор, исто така доаѓа со drawstring торба за едноставни складирање.Не ' рѓосувачки Челик : Секој crampon има 10 шила, кој е направен од силна нерѓосувачки челик за одлична издржливост, сила, сила и отпорност на корозија.Гумени Материјал : Направен од висок квалитет на гума со добра флексибилност, специјални анти пропадна челик ноктите, невкусна, можат да го издржат -40℃ ниска температура.Погодна Ситуација : Способни за падините, ледените патишта, трева, патеки, итн., совршен за на отворено трчање и пешачење да ја користите.Основната Функција : во Можност да ви помогне да одиме на снег или мраз и да се спречи лизгање, осигурајте се дека вашиот безбедност во лош пат ситуација.Функција : 1. Гумени Материјал : Направен од висок квалитет на гума со добра флексибилност, специјални анти пропадна челик ноктите, невкусна, можат да го издржат -40℃ ниска температура.2. Основната Функција : во Можност да ви помогне да одиме на снег или мраз и да се спречи лизгање, осигурајте се дека вашиот безбедност во лош пат ситуација.3. Не ' рѓосувачки Челик : Секој crampon има 10 шила, кој е направен од силна нерѓосувачки челик за одлична издржливост, сила, сила и отпорност на корозија.4. Лесно за Чување : Да биде укината да се стави во вашата чанта и не заземаат премногу простор, исто така доаѓа со drawstring торба за едноставни складирање.5. Погодна Ситуација : Способни за падините, ледените патишта, трева, патеки, итн., совршен за на отворено трчање и пешачење да ја користите.Спецификација : Предмет Тип : Crampons Material : Гума, Пластика, Нерѓосувачки Steel Color : Како Shown Application : За Пешачење, Одење, Mountaineering Пакет Листата : 2 x Crampons20 x Spikes1 x Складирање Торба.

Спецификацијата

Item Type:
Crampons
Material:
Rubber, Plastic, Stainless Steel
Color:
As Shown
Application:
For Hiking, Walking, Mountaineering
Package List:
2 x Crampons :
20 x Spikes :
1 x Storage Bag :

Со стоката дадена додека купуваат