• Новак
PFERD 44606 Абразивни Polinox Рака Подлога, Алуминиум Оксид, 6 Ширина x 9 Должина, 100 Ронки, Тен (Пакување од 20)

PFERD 44606 Абразивни Polinox Рака Подлога, Алуминиум Оксид, 6 Ширина x 9 Должина, 100 Ронки, Тен (Пакување

DEN 1436.64

Достапност
Достапно за нарачка

Дизајниран за лесна рачно мелење, deburring и чистење работа.Обезбеди извонредни резултати на контури и во тешко да се постигне работното парче области.Направен од алуминиум оксид абразивен материјал.Се препорачува за сува или влажна употреба.PFERD Абразивни Polinox рака подлога е дизајниран за лесна рачно мелење, deburring и чистење работа на метали, пластика, fibreglass, влакна-засилен пластика, нерѓосувачки челик, алуминиум, бои, премази и спојници.Поради нивната флексибилност Polinox рака подлога обезбеди извонредни резултати на контури и во тешко да се постигне работното парче области.Тен (среден заврши) : Ова се тешки-должност подлога се состои од густа алуминиум оксид жито концентрација на тешки поддршка материјал.Дизајниран за најтешките апликации, тоа е исклучително издржлив и отпорен на кинење и протриване.Одлична за отстранување на оксидација, заварување чистење, deburring, а по завршувањето нерѓосувачки челик и алуминиум.Спецификација : 6" Ширина x 9" Должина, Чакал големина : 100.

Спецификацијата

6 Width x 9 Length, Grit size:
100.

Со стоката дадена додека купуваат