• Новак
Нови Lon0167 JR28-13 32A 3 Пол 23-32A Тековната Спектар на Моторни Заштитна Термички Преоптоварување Релеи(JR28-13 32A 3-polig 23-32A Strombereich Motorschutzrelais

Нови Lon0167 JR28-13 32A 3 Пол 23-32A Тековната Спектар на Моторни Заштитна Термички Преоптоварување Релеи(JR28-13

DEN 388.08

Достапност
Достапно за нарачка

Име на производ : Термички Преоптоварување Реле;Модел : JR28-13;Термички Реле Номинална Струја : 32 A.Прилагодување на Тековната Опсег : 23-32 A;Термички Елемент Номинална Струја : 23 A;Контакт Тип : 1 NO 1 NC.Број на Столбови : 3;Вкупната Големина (Прибл.) : 92 x 44 x 65mm / 3.6" x 1.7" x 2.6" (L * W * T).Боја : Црна;Материјал : Пластични, Електронски Компоненти(Farbe : Шварц; Материјал : Kunststoff, elektronische Bauteile.Net Тежина : 156g;Пакет Содржина : 1 x Термички Преоптоварување Реле(Nettogewicht : 156g; Packungsinhalt : 1 x thermisches Überlastrelais.JR28-13 32 A 3 Пол 23-32 A Тековната Спектар на Моторни Заштитна Термички Преоптоварување Relays Features : JR28-13, 32 A термички реле номинална струја, 23-32 A прилагодување на тековната низа,рачно и автоматско ресетирање, 3 пол, тест копчето и копчето, 1 NO 1 NC.JR28-13 Серија термички реле може да се користи како заштита од преоптоварување на вашите долгорочни или индиректна долгорочен услуга AC мотор.Реле има функции на фаза неуспех заштита, температурна компензација, итн.Рачно и автоматско ресетирање, тест копчето и копчето што може рачно леб на NC контакт.Имајте безбедност за да се намали исклучување на електричното коло кога електричен напон е преоптоварување, easyao употреба и инсталирање.Опис на German JR28-13 32 A 3-polig 23-32 A Strombereich Motorschutzrelais Produktname : Thermisches Überlastrelais; Modell : JR28-13; Nennstrom des thermischen Relais : 32 AEinstellstrombereich : 23-32 A; Nennstrom des thermischen Елементи : 23 A; Kontakttyp : 1 NO 1 NCAnzahl дер Пол : 3; Gesamtgröße (ungefähr) : 92 x 44 x 65 mm / 3,6' x 1,7 'x 2,6' (L * W * T) Farbe : Шварц; Материјал : Kunststoff, elektronische Bauteile Nettogewicht : 156g; Packungsinhalt : 1 x thermisches Überlastrelais.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Жените Смешни Печатени Долг Ракав Туника Блузи јас сум Најстара Сестра ми Направи Правила Секојдневен V деколте,

суичери за жените, суичери бела sweatshirt crewneck sweatshirt жените екипажот вратот sweatershirt жените женска sweatshirt врат

DEN 556.56