• Новак
Филм Нога Притисок Сензор, Паметни Insole Висока Точност Индукција Флексибилни уреди со покажувач на Тастатурата за Движење Анализа ZNX‑01, Лева Нога

Филм Нога Притисок Сензор, Паметни Insole Висока Точност Индукција Флексибилни уреди со покажувач на Тастатурата

DEN 2061.36

Достапност
Достапно за нарачка

Лева Нога Притисок Сензор : изработени од полиестер филм, брз одговор.Карактеристики : светлина, тенки и поотпорни на свиткување, висока чувствителност, трајни , и има dual-функции на водоотпорен и притисок чувствителност.Smart Insole : реално време следење на движење информации, вклучувајќи ги и водење на телото, слетување метод, чекор фреквенција, земјата времето на контакт, коленото се вчита индекс, итн.Како да се Работи : флексибилни филм и проводен слој е во согласност со него, и горниот слој е флексибилен филмот и притисок осетлив материјал дополнително нив.Безбеден Дизајн : на дното и на врвот слоеви се врзани со двострано лепило, и сетилните области на горните и долните слоеви се изолирани.Спецификација : Предмет Тип : уреди со покажувач на Мат Материјал : Пластични Модел : ZNX-01 Дебелина : 1 милиони пати Првичниот Отпор : >10 MQ (без оптоварување) Тест Напон : Типична вредност DC3.3 V Време на Одговор :

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат