• Новак
Yidoblo 18 Dimmable 3200K-5500 96W Фотографски Осветлување Студио за Видео Прстен Светло на Камера Пополнете Светлината со APP/LCD Дисплеј (QS-480SII Зелена)

Yidoblo 18 Dimmable 3200K-5500 96W Фотографски Осветлување Студио за Видео Прстен Светло на Камера Пополнете

DEN 1948.80

Достапност
Достапно за нарачка

Тоа може да се заштити вграден LED монистра добро и ублажување на светлината.diffuser направени на супериорен КОМПЈУТЕР со висока цврстина, отпорност на топлина, пламен retardancy.Ќе бидете во можност да уживаат во ПРЕДВОДЕНА прстен светлина во секое слободно време!Надградба на дизајнот 3 топла чевли места, на сите круг на мулти-платформа за пренос, пополнете светлината, заповед, пченица, отпуштете ги рацете, супер мека светлина дифузна без отсјај, зголемување на око поставен apertur. 2)【USB НАПОЈУВА LED СВЕТЛО】USB порти може да се користи со повеќе уреди,како што се поврзете USB полнач,мобилни моќ,домаќин компјутер и лаптоп.Описи : 1), Предводена Прстен Светлина, високо CRI : во текот 95 RA, dimmable 10%-100% ,треперење-бесплатно 2) Smart&во компактен дизајн, лесна за носење 3) Усвојување на високо-технолошки увезени LED цевка со повеќе од 50.Спецификации : Модел : QS480 SII Боја Температура : 2800 K-5500 K±200 K ( Bi-Боја Stepless прилагодливи) Моќност : 96 W (480 Led диоди) Напон : AC 110-220 V / DC 15 V Лумен : 3300 Лукс/0.5 m, 1000 Лукс/1m Боја Рендерирање Индекс : 95 RA Светлина Агол : 60 степен Пакетот вклучува : 1x LED Прстен Светилка 1x кабелот за Напојување 1x AC полнач за батерии 1x Паметен телефон заградата 1x Make-up огледало 1x Инструкции (треба да се купат целата поставете еден).Нема потреба.Идеален за лична шминка, шминка вежби, портрет фотографија, во живо на шоуто, видео разговор, You Tube видео снимање, пренос, мода екранот, производ на екранот, tatoo уметник, коса салон за убавина продавница и сл.Мека светлина се широко се користи во различни област која обезбеди субјектот повеќе пријатен изглед и транзит на сенка повеќе неспокојот.СЕКИРА серија одговара за надворешна снимање.QS-480 серија е направен од високо светла SMD LED чипови, Живот до 50.Оваа серија е повеќе ефикасна и заштеда на енергија, дури и може да достигне најмалку нивото на светло-загуба. Може да се прилагоди флексибилно и лесно да се прикаже саканата снимање средина прецизно и да се врати на повеќето реални слики.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

3 Листови Шарени Цреша Привремени Тетоважи Шминка Телото Уметност, Налепници Симулација Тетоважи Тетоважа Налепница

Пакет : 3 Листови Привремени Тетоважи Налепници.Ве молиме проверете ја големината на Сликата бр.2 Долго т

DEN 438.96

Филм Нога Притисок Сензор, Паметни Insole Висока Точност Индукција Флексибилни уреди со покажувач на Тастатурата

Лева Нога Притисок Сензор : изработени од полиестер филм, брз одговор.Карактеристики : светлина, тенки и

DEN 2061.36