• Новак
Театарот Решенија CS8C Во Таванот 8 Јазик Опкружувачки Звук за домашно Кино Пар

Театарот Решенија CS8C Во Таванот 8 Јазик Опкружувачки Звук за домашно Кино Пар

DEN 1391.76

Достапност
Достапно за нарачка

1 инчен Mylar купола tweeter се наоѓа во внатрешноста на woofer да се насочи звук на слушатели, а неговата назад комора мазни и се протега на неговите перформанси.СИСТЕМСКИ побарувања - Секој дом аудио приемникот или засилувач со суровини говорникот жица излези, моќ од вашиот amp треба да биде не помалку од 10 и не повеќе од 200 w по канал, CL3 оценет во ѕид заверена суровини говорникот жица за да го поврзете вашиот приемник на звучници.На полипропилен мика 8" возач била наменета за продолжениот фрли обезбедување на целосен опсег на звуци заедно со тек на време се тестираат цврстина.ФЛЕШ се КАЧИ НА ТАВАНОТ ЈАЗИК - Широк звук дисперзија дизајниран звучници лесно да се интегрираат со новите и постоечките аудио системи, традиционалните Пасивен звучник дизајн, едноставно се вози енергија од својот почетен аудио приемникот или amp.Овие држава на уметноста компоненти сите додадете до супериорен квалитет и дизајн во вредност кој е втор на ништо!Голем симфониски звук кога се користи во комбинација со Театарот Решенија во ѕид јазик!.Направи само со највисок квалитет, влага материјали отпорни да ја испорача ненадмината звук во било слушање на животната средина.Театарот Решенија од страна на Goldwood CS8 C Изведувачот Серија Пар Во Таванот Јазик се ново наменети за потрошувачите кои побарувачка моќен бас во компактен пакет.5625", вкупниот обем на 11.Висок квалитет, бујна бас и целосна тело звук по прифатлива цена.625" со монтажа длабочина на 3.Софистициран дизајн и мерење опрема, вклучувајќи компјутерски потпомогнатиот дизајн на софтвер се користи за дизајн на овие звучници за да се постигне оптимален баланс и интерфејс меѓу компоненти за да даде подобар квалитет на перформанси и подолг живот.Сите Театар Решенија модели се карактеризираат со најновите замав надвор куче нога монтажа на систем за лесна инсталација; paintable бела алуминиум скари кои нудат додадена рѓа заштита на влага-склони области како што се бањи, кујни и сауни; како и ткаенина scrim внатрешноста на скара што се крие возачи од гледате и нема да се меша со звук.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Филм Нога Притисок Сензор, Паметни Insole Висока Точност Индукција Флексибилни уреди со покажувач на Тастатурата

Лева Нога Притисок Сензор : изработени од полиестер филм, брз одговор.Карактеристики : светлина, тенки и

DEN 2061.36