• Новак
2021 MSI Crosshair 17 A11UCK-646 (i7-11800H, 32GB RAM меморија, 2TB Злато P31 NVMe SSD, RTX 3050 4GB, 17.3 144Hz FHD, Windows 11) Гејмерски Лаптоп

2021 MSI Crosshair 17 A11UCK-646 (i7-11800H, 32GB RAM меморија, 2TB Злато P31 NVMe SSD, RTX 3050 4GB, 17.3

DEN 528.00

Достапност
Достапно за нарачка

Дисплеј : 17.3" Тенки Рамки Full HD (1920 x 1080) IPS-Ниво 144 Hz, 72%NTSC Екранот Графичка Картичка : NVIDIA Ge Force RTX 3050 4 GB GDDR6 Графичка Картичка w/ До 1500 MHz Зголеми Часовникот (60 W Максимална TGP w/ Динамичен Зголеми 2.0).Процесор : 11 Генерација Intel Тигар Езеро Core i7-11800 H 8 Јадра (2.3 GHz-4.6 GHz, 24 MB Intel Smart Кеш, 45 W).RAM меморија : 32 GB (2x 16 GB) DDR4 3200 MHz Хард Диск : 2 TB SK Hynix Злато P31 NVMe SSD (Seq.Прочитајте 3500 MB/s, Seq.Напишете 3200 MB/s).Оперативен СИСТЕМ : Microsoft Windows 11 Дома Гаранција : 1 Година MSI САД Гаранција Делови и Работна сила (вклучуваат 1 годишна Глобална Гаранција) + Живот Техничка Поддршка од EXCaliber PC. *ПРОМОЦИЈА : Ексклузивни Игри Пакет ($110 вредност).Види опис за повеќе детали.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат