• Новак
SHIVANSH КРЕАЦИИ Руни, Кристали и Исцелување Камења Руна Сет, Wicca Дивинација Руна Камења,Викинг Руни,Пагански и Вештерство Материјали,Руни за Почетници (Lapis Lazuli, Без Олт?

SHIVANSH КРЕАЦИИ Руни, Кристали и Исцелување Камења Руна Сет, Wicca Дивинација Руна Камења,Викинг Руни,Пагански

DEN 384.00

Достапност
Достапно за нарачка

Гравирање на овие камења се античките старец Futhark руни,кој се најстариот познат рунически alphabe,го прави овој сет совршен за Wiccans и Паганите, како што секој камен има магични својства.Употребата на руни во секојдневниот живот како што се литературната натпис,кој, исто така, се применува за да се украси и згради,покрај тоа,Древните Европската монаси кои го гледаат како алатка за комуницирање со боговите,но сега,кога луѓето се во медитација,тие ќе го зграби руна и како одговор.Системот на гатање со руни може да се припише на две племиња, кои дојдоа заедно и произведени комбинација на симболи и стари знаци кои беа пронајдени на различни слики, ритуал и домашни објекти во Северно од како почетокот Палеолитската пати.Сепак постојат и други митови околу потеклото на руни, вклучувајќи Volsungr, Северна предци племе кој преминал во Европа пред Ледено Доба.Руна Камења Set на 25 камења,вклучува 24 златни букви камења со рунически азбука & 1 празно камен.Руни може да се користи за да им помогне ве водиме низ проблеми или прашања и да помогне да ти го покажам она што е веројатно да се случи.И исто така можете да ги користите додека сте во медитација,кристално исцелување.Тоа е идеален за лична употреба : можете да го зграби руна камен од сомот торбичка,кога сте во медитација.Исто така совршено како подарок.Боја : Lapis Lazuli | Материјал Тип : Без Олтарот Крпа.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Spina Органски, Сите Природни МИЛЕНИЧЕ Дезодорант Крзно Бакшиш Спреј - Подмладителен Магла со Ботаничка и Етерични

Брилијантен флорални мирис смирува вашето куче; голема за вопомеѓу вани или кога тие едноставно треба '�

DEN 420.00

Филм Нога Притисок Сензор, Паметни Insole Висока Точност Индукција Флексибилни уреди со покажувач на Тастатурата

Лева Нога Притисок Сензор : изработени од полиестер филм, брз одговор.Карактеристики : светлина, тенки и

DEN 2061.36