• Новак
Бела 3 Димензионални Печатач со Вжарено PLA Жица Печатење со Вжарено 1.75 mm 1KG Долго Филамент Печатење потрошен материјал за Печатење снабдување со Материјали 3 Дименз?

Бела 3 Димензионални Печатач со Вжарено PLA Жица Печатење со Вжарено 1.75 mm 1KG Долго Филамент Печатење потрошен

DEN 1101.36

Достапност
Достапно за нарачка

【1.75 mm Филамент】 1.75 mm 1 KG PLA печатач со вжарено печатење материјал, толеранцијата е +/-0.05 mm. 【1.75 mm Филамент】 1.75 mm 1 KG PLA печатач со вжарено печатење материјал, толеранцијата е +/-0.05 mm. 【PLA Материјал】 Усвојување на високо квалитетни материјали, тоа е издржлива, сигурна и може да се користи за долго време. 【Лесно Да се Печати】 Лесен за печатење, печатење со вжарено е широко се користат во домашна декорација, играчки и подароци. 【Лесно Да се Процес】 Filamentous PLA е лесно да се процес, како што се мелење, полирање, сечење, вбризгување и сликарство. 【Повеќе Сјајна Филамент】 10-20% полиестер прави печатење долго филамент биде повеќе сјајна, повеќе лесен за употреба.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Печатач со Вжарено Материјал : PLA Жица Боја : Бела со Вжарено Дијаметар : Прибл. 1.75 mm / 0.1 во Толеранција : +/-0.05 mm Печатење Температура : 190-220℃ Топол Кревет Температура : Не се бара, но може да се користи (до 50℃) Брзината на Печатење : 20-50мм/s Нето Тежина : Околу. 1000g / 35.3 оз Пакет Листа : 1 Пакет x Печатач со Вжарено Забелешка : да се Чува затворена кога не е во употреба.Функција : 1. 1.75 mm 1 KG PLA печатач со вжарено печатење материјал, толеранцијата е +/-0.05 mm. 2. Усвојување на високо квалитетни материјали, тоа е издржлива, сигурна и може да се користи за долго време. 3. Лесен за печатење, печатење со вжарено е широко се користат во домашна декорација, играчки и подароци. 4. Filamentous PLA е лесно да се процес, како што се мелење, полирање, сечење, вбризгување и слика 5. 10-20% полиестер прави печатење долго филамент биде повеќе сјајна, повеќе лесен за употреба.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Sacyic Количка за Складирање Кошеви за Полиците, Ткаенина за Складирање Кантите за Плакарот, Правоаголни Расклопна

Мултифункција : кошница за подароци празна е погодна за различни површини, и може да се користи во спалн�

DEN 335.76

Ново-Здраво Мини Четка за Нокти Уметност Чистење Прашина Ексфолиране Прст Нокти Педикир Професионална Алатка

Сосема нов и висок квалитет.За сите вашите професионални Помине и Убавина Производи.Оваа _Bristly Четка е с�

DEN 64.56

брашно сад Пластични Ориз Кофа, 10Kg Ориз Складирање Бин, Мали Брашно Складирање Кутија, Херметички Ориз Цилиндар,Храна

Погодни за Жито, Брашно, Шеќер, Кафе, Ориз, Ореви, Овошје, Храна за Миленичиња и Повеќе [Производ параметр�

DEN 780.00