• Новак
Panasonic LUMIX DMC-FZ70 16.1 MP Дигитална Камера со 60x Оптички Стабилизираната Слика да Зумирате и 3-Инчен LCD (Црна) - Меѓународна Верзија (Нема Гаранција)

Panasonic LUMIX DMC-FZ70 16.1 MP Дигитална Камера со 60x Оптички Стабилизираната Слика да Зумирате и 3-Инчен

DEN 12395.28

Достапност
Достапно за нарачка

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. 16.1 ПРАТЕНИК 1/2.3" BSI MOS Сензор Венера Мотор Слика Процесор.Lumix DC Vario 60x Оптички Зум Објектив Еквивалентно 35mm Фокусна Должина : 20-1200mm. 3.0" 460k-Dot LCD Монитор 0.20" 202k-Dot Електронски Визир.Full HD 1080i AVCHD Видео на 60 fps Изградена-Во Шофершајбната Зум Микрофон.МОЌ O. I. S. со Активниот Режим Креативни Контроли, Панорама, и Retouch.Оптички 60 пати (супер-резолуција вс 120 пати зум) леќи на камерата е опремена со широк агол 20mm за да се покријат во еден широк спектар на сцената на telephoto 1200mm ※ од ※ ※ 35mm формат еквивалент Оптичка стабилизација на сликата може да се преземат од страна на потиснување на камерата се тресат дури и кога оптички 60 пати зум пукање МОЌ OIS изграден Уживате во високо-квалитетни и високо-квалитетни филмски снимање AVCHD / MP4 full HD филмови & шофершајбната зум микрофон Од Широк агол 20mm · оптички 60 пати супер широк & супер зум на камерата на "Panasonic LUMIX FZ70" High-перформанси технологија на Panasonic има создадено, вкус и возбуда, изненадување од широк агол 20мм до 60 × оптички, супер широк & зум на камерата на "FZ70" се појави.Далечни луѓе, исто така, природа, животни, прекрасни слики со реализам може да се преземат.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат